Az Bütçeli Dekorasyon Fikirleri

Ev ve ofisleri yenilemek herkes için oldukça keyif veren aktivitelerden biridir. Ancak bunu yapmak için bir servet harcamanıza hiç gerek yoktur. Oldukça az masraflı bir şekilde, göze hitap eden dekor ürünleri ile ev ve ofisinize farklı bir soluk kazandırabilirsiniz. Peki bunun için neler yapılabilir?

az bütçeli dekorasyon fikri, ekonomik dekorasyon fikri, ekonomik dekorasyon yapma

HyperFocal: 0

  1. Yeşil Bitkiler

Bitkiler canlı olsun ya da olmasın görüntüsündeki o pozitif ve canlılık enerjisiyle bulunduğu her ortama ayrı bir hava katar. Özellikle beyaz renklerin yoğun olduğu bir odada yeşil bitkiler harika bir patlama yapacaktır. Yapay çiçekler çok daha canlı renklere sahip olacak hem de özel bakım istemeyecektir. Oldukça uygun fiyatlara bitkiler satın alabilirsiniz.

  1. Mobilyaları Boyamak

Evde ya da iş yerinizde kullanmadığınız, modası geçen mobilyalarınız olabilir. Bunları atmak yerine güzel bir şekilde değerlendirebilir ve harika bir dekorasyon malzemesi haline getirebilirsiniz. Mobilyalarınızı vernikleyebilir, boyayabilir ve tekrar kullanıma kazandırabilirsiniz.

  1. Koyun Derisi Paspas ve Örtüler

Koyun derisi paspas ve örtüler son dönemlerin en rağbet gören parçaları arasındadır. Oldukça şık ve bir o kadar da sofistike bir görünüm kazandırmaktadır. IKEA’da bu ürünleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Fiyatları ise pahalı değildir. Bu parçayı oturma odasında çiçeklerin yanında ya da yatakların, koltukların üzerinde kullanabilirsiniz.

  1. Duvar Rafları

Her evde ve ofiste bulunması gereken dekor parçalarından biri de duvar raflarıdır. Duvar rafları bulunduğu ortama ayrı bir hava katmaktadır. Bu raflarda metal dekoratif ürünler, kitaplar, kaktüsler kendilerine yer bulabilir. Özellikle çocuk odaları ve oturma odaları için harika bir tercih olacaktır.

  1. Mumlar

Günümüzde dekoratif ürünler denince akla ilk gelen parçalardan biri de mumlardır. Oldukça çeşitli, rengarenk ve oldukça farklı kokulara sahip mumlar vardır. Ayrıca bu mumlar çeşit çeşit cam bir içerisinde daha güzel bir görünüme kavuşmaktadır.

  1. Minder ve Battaniyeler

Cam balkonlarınıza, oturma odalarınıza yapabileceğiniz en büyük iyilerden biri minder ve battaniyeler eklemek olacaktır. Özellikle TV battaniyeleri oturma odasında mutlaka yer almalıdır. Bunlar oldukça uygun ürünlerdir. Battaniye ve minder seçiminde odadaki hakim renge dikkat etmenizde yarar vardır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir