Birbirinden Şık Ferace Modelleri

Tesettürlü hanımların hem gündelik yaşamda hem de özel günlerde giymeyi tercih ettikleri feraceler her geçen gün daha fazla hanım tarafından ilgi görüyor. Değişik modelleri, farklı görünüşleri ve şıklıkları ile birbirinden güzel ferace modelleri bu yıl da sizleri bekliyor. 2017 nin en güzel feraceleri için takipte kalın.tesettür ferace modelleri, yeni yıl ferace modelleri, yeni ferace modelleri

Hangi modeller revaçta?

Üretildiği kumaş itibari ile feraceleri ayıracak olursak likralı koton, poliviskon ve krep alternatiflerine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Her birinin ayrı bir rahatlığı ve şıklığı olduğunu söylesek yanlış olmaz. Üzerinde bulunan detaylar ile değerlendirecek olursak fermuar ya da düğme detaylı, kapşonlu, kurdelalı, kemerli gibi modelleri sayabiliriz. Bunun haricinde tek renk düz, çift renk düz, çizgili ve desenli olarak da incelememiz mümkün. Her tesettürlü hanımın sahip olması gereken kıyafetlerden birisi olan feraceler birçok durumda kurtarıcı olabiliyor. Giyilmesi pratik ve görünüm itibari ile şık duran bu kıyafet hem günlük yaşamda hem de özel günlerde tercih edilebiliyor. Ferace üzerinde şık dokunuşlar, göz alıcı detaylar bulunuyorsa özel günlerde, sade, detaysız ise gündelik yaşamda tercih ediliyor. Özel günlerde renk olarak bakacak olursak pudra, krem gibi hafif, göze hoş gelen renkler çok tercih edilirken günlük yaşamda siyah, kahve, mavi gibi koyu renkler ilgi görüyor. Siz de dilediğiniz renk ve modeli ferace modelleri içerisinden bulup hem şıklığınızı tamamlayabilir hem de tesettürlün gerekliliğini yerine getirebilirsiniz.

Ferace kombinleri ile daha şık olabilirsiniz;

Moda tasarımcıları tarafından yapılan ferace kombinleri internet üzerinden sizlerle paylaşılmaktadır. Bu kombinler yardımı ile daha şık olabilirsiniz. Dilediğiniz ferace modeli üzerine en çok yakışacak türban ya da şalı takarak göz alıcı güzelliğe kavuşabilirsiniz. Peki, bu kombinler arasında neler yer alıyor? Öncelikle renk ve model uyumuna dikkat ediliyor elbette. Ferace ile eşarp ya da şal aynı renkte olmamalıdır. Çünkü tamamen aynı renklerdeki görüntü göze hoş gelmekten ziyade standart, klasik gelecektir. Şayet feraceniz düz renk olacaksa eşarbınızı asıl rengi feracenizin renginde desenleri farklı renkte seçebilirsiniz. Feraceniz çift renk olacak ise o rengin eşarbınızda az yoğunlukta olmasına dikkat edebilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir