CİLDİ GÜZELLEŞTİREN BESİNLER NELERDİR?

Kadınların güzelliğinin çok fazla bir kısmının güzel bir ciltten geldiği aşikâr durumdur. Zira sağlıklı ve iyi bakılmış bir cildin parlaklığı ile pembeliği ve görünüşü bakımsız bir cilde göre çok daha güzel olur ve bu güzellik gülüşünüzden tutun da genel güzellik algınıza kadar çok şey üzerinde etkili olmaktadır. Fakat cildi güzelleştirmek için makyaj yapmak yerine cildi güzelleştiren besinleri tüketirseniz, gerek daha az kozmetik harcaması yapabilir gerekse de daha doğal bir görünüm elde edebilmektedir. Cildimizin esas güzellik kaynağı bakım kremleri nemlendirici gibi ürünler değiller ve bunlar yalnızca destekleyici olarak kullanılması gerekir. Güzelliğimizin kilit noktası aslında tükettiğimiz besinlerden gelmektedir. bu sebeple öğün atlamak veya yanlış beslenme şekli cildimizi olumsuz etkileyecektir.cildi güzelleştiren besinler, hangi besinler cildi güzelleştiriyor, cilt güzelleştirme

Balığın gerek insanın genel sağlığı üzerinde çok faydalı bir besin olduğu biliniyor gerekse de çok yüksek kalorisi olmaması sayesinde kilo alımına da engel olur. Bilhassa balık yağı tüketilmesi yerine balığın kendisini fırınlanması veya haşlama olarak hazırlanmasının ardından tüketimi içerdiği yağların daha sağlıklı bir biçimde tüketilmesini sağlamaktadır. haftada bir defada olma mutlaka balık tüketimine dikkat etmelisiniz. Bir dönem ülkemizde de popülerlik kazanan ancak maalesef damak tadımıza çok fazla uygun olmadığı için unutulmuş kefir aslında cildine değer veren kadınların özellikle unutmamaları gerekenler arasında yer alıyor. İçerisinde yüksek miktarda sağlığa faydası bulunan bakterileri barındıran kefir sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasına ve böylelikle diğer besinlerden daha iyi faydalanma sağlayarak cildinize etkileri olmasına yardımcı olmaktadır.

Tabii ki hayatın kaynağı suyu unutmamak gerekiyor. Ülkemizdeki çay tüketiminin yüksek olması maalesef ki, yeteri kadar su içmememize sebep oluyor fakat vücudun çoğunlukla direkt tüketilebilen sudan faydalanabildiği unutulmamalıdır. Cildin direkt olarak suyu emebilmesi ve nemini koruyabilmesi için ise günde yaklaşık iki ile üç litre arası su tüketimini aksatmamaya özen göstermelisiniz. Avokado ise zaman zaman popülerlik kazanan meyvelerden biridir. İçerisinde bulunan faydalı yağlar sayesinde ise cildinizin daha dolgun ve sağlıklı olmasını sağlayabilmesi için ise yaptığınız salatalara biraz da avokado karıştırmayı unutmayınız.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir