Cildi Yaşlandıran Alışkanlıklar

Kuru bir cilt ya da buruşmuş bir cilt özellikle erken yaşlardaki kişilerin istemeyeceği bir durumdur. Fakat bazı insanlarda bu tür durumların daha erken olduğunu da görmek mümkündür. Bunun sebebi de bazı alışkanlıklardır. İşte cildin daha yaşlı bir görünüme sahip olmasına sebep olan bazı alışkanlıklar.neler cildi yaşlandırır, cilt neden yaşlanır, cilt yaşlanma nedenleri

Alkol Tüketimi

Alkol tüketiminin ne kadar fazla olması demek cildin de o kadar erken yaşlanacağı anlamına gelmektedir. Çünkü alkol tükettiğimiz vakit vücut susuz kalacaktır. Susuz kalan bir vücut da cildin nem kaybetmesini sağlayacak bu da kırışıklığa sebep olacaktır.

Pipet Kullanımı

Birçok kişi bilmese de pipet kullanımı da cildi yaşlandırır. Çünkü pipet kullandığınız vakit ağız bölgesinde sürekli aynı hareketleri yaptığınız için bu ağız kenarının daha hızlı bir şekilde kırışmasına yol açar. Bu tabii ki sigara kullanımı için de geçerli bir durumdur.

Ekrana Bakmak

Çağımızda cep telefonlarını elimizden bırakamıyoruz. Sadece cep telefonu değil aynı zamanda bilgisayar, televizyon kullanımı da oldukça fazla. İşte bu tür durumlarda boynumuz doğal bir durumda olmayacağı için boyun bölgesinde kırışıklık oluşması da muhtemel olacaktır.

Güneş Kremi Tercih Etmemek

Özellikle yaz mevsiminde güneş cilde ciddi bir şekilde zarar vermektedir. Bu sebeple güneşin cildi rahatsız edeceği saatlerde dışarı çıkan kişilerin güneş kremi kullanması önemli olacaktır. Bunun sebebi de güneş ışınlarının cilt lekesi, kırışıklık gibi etkileri olmasıdır. Birçok uzman da bu sebeple sadece yazın değil kışın dahi belli bir seviyede güneş kremi kullanılmasının oldukça önemli olduğunu düşünmektedir.

Su Tüketimi

Uzmanlar her zaman günde en az 1.5-2 litre su tüketilmesi gerektiğini belirtmektedir. Suyun birçok faydası olduğu gibi cilt için de oldukça önemlidir. Çünkü alkol tüketiminde de bahsetmiş olduğumuz gibi vücut susuz kaldığı zaman cilt nemini kaybedecektir. Bu da daha sağlıksız bir cilt görünümüne yol açmaktadır.

Hareketsizlik

Zaten hareketsiz bir yaşamın zararlarını saymakla bitmez. Bu zararlardan bir tanesi de cildin doğal görünümünü kaybetmesidir. Çünkü cilt hareket istemektedir. Bu sebeple günlük olarak spor yapmak oldukça önemli olacaktır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir