Diş Eti Çekilmesindeki Nedenler Nelerdir?

Yalnız bu yara ameliyat sonrasında 3- 4 gün içerisinde iyileşir. Bu yöntemde yapay greftler de kullanılabilir. Kullanılan bir diğer cerrahi yöntem ise çekilme olan bölgenin yanındaki sağlam dokuların kaydırılarak çekilmenin üzerinin kapatılmasıdır. Hastalar  işlem sırasında hiç bir ağrı hissetmezler.  Cerrahi işlemler lokal anestezi ile yapılmaktadır. Kullanılan cerrahi yöntemler sırasında dikiş atılabilir.diş eti çekilmesi, diş eti neden çekilir, diş eti çekilme nedenleri neler

Atılan dikişler ameliyatın 1 hafta sonrasında alınır.  Greftleme yönteminde damaktan alınan parça renk farklılığı oluşturabilir ancak yapay greft kullanılan  işlemlerde  ve kaydırma yöntemi kullanılan işlemlerde herhangi bir iz kalmamaktadır.  Hastaların cerrahi işlem sonrası dikkat etmeleri gereken hususlar vardır. Özellikle işlem görmüş bölgeyi travmadan korumaya özen göstermelidirler. Ameliyat bölgesinin temizliğine dikkat edilmelidir. Hastaların ameliyat bölgesinin zarar görmemesi açısından  çok fazla sert yiyecekler tüketmekten kaçınmaları gerekmektedir. Diş eti çekilmesi olan hastaların cerrahi işlemle tedavisi sonrasında bu hususlara dikkat etmesi durumunda kısa sürede iyileşme gerçekleşir ve hastalar günlük yaşantılarına kısa sürede dönebilir. Bu tip olaylarda ve durumlarda sizlerde lütfen doktorunuzun tavsiyelerine uyarak uyarıları dikkate alınız.

Diş Estetiğinin Fiyatları

Estetik diş fiyatları sizin talepleriniz, bulunduğunuz merkezin teknolojik önderliği, diş hekimin becerisi ile birleştiğinde değişkenlik göstermektedir. Yapılan uygulamalarda kişinin yüzünü tanıması, ağız sağlığıyla ilgili gerekli bakım ve kontrollerin yapılması ve tüm bunların estetik uygulamalar ile birleşmesiyle en sağlıklı sonuç ortaya çıkacaktır. Diş eti sağlığı yapılacak her türlü uygulama için büyük önem taşır, diş eti çekilmeleri sonucu ortaya çıkmış diş kökleri var ise pembe diş eti uygulamasıyla gerekli estetik görünüm kazandırılır.

Protez uygulamalarda son dönemlerde sıklıkla uygulanan zirkon porselen ışık geçirgenliği sayesinde doğala en yakın görünümün elde edilmesini sağlıyor. Zirkonyum porselen sayesinde hem kullanım, hem de estetik açıdan gerçek diş özelliklerine neredeyse ulaşılır. Estetik diş fiyatları açısından bakılacak olursa, zirkonyum porselen, klasik porselen protez uygulamalarından daha fazla maliyetlidir. Tüm yapılan sağlık ve estetik uygulamalarından çıkan sonucun sağladığı özgüven ve uzun vadeli kullanım rahatlığı kişinin hayatını konforlu bir hale dönüştürmektedir. Güzel gülüşler sağlıklı dişler bütündür.  Mutlaka doktorunuza başvurun başvurmadan kesinlikle kendi başınıza iş yapmayınız.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir