Diş teli fiyatı neye göre farklılık gösterir?

Birçok insan dişlerinin aralıklı olmasından, çapraşık olmasından yakınmaktadır. Bu sorunları için birçok farklı çözüm yollarına başvurmaktadır. Başvurulan çözüm yollarından bir tanesi de diş telleridir. Diş telleri dişlerin birbirlerine göre duruşlarını düzenleyen ortodonti araçlarıdır. Diş tellerinin birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Diş teli fiyatları birbirlerinden bazı sebeplerden dolayı farklıdır.diş teli fiyatları, diş teli fiyatlarının belirlenmesi, diş tellerinin fiyatları ne kadar

Diş telleri; normal diş teli, lingual diş teli ve görünmez diş teli olmak üzere türlere ayrılmaktadır. Bu diş türlerinin her birinin farklı farklı özellikleri bulunmaktadır. Hali ile birbirinden farklı özellikleri bulunan diş teli türlerinin de fiyatları birbirinden farklıdır. En ekonomik uygulama standart diş telleridir. Standart diş telleri dişin dış yüzeyine sabitlenen braketlerin içinden geçirilen ark telleri ile yapılan bir tedavidir. Bu tedavi diğerlerine göre ucuzdur. Ancak dışarıdan bakıldığında diş sağlığını düzeltmeye çalışan kişinin ağzında tuhaf bir görüntü oluşturduğundan kullanımı sırasında hastanın bazı psikolojik sorunlar yaşamasına sebep olabilmektedir. Mesela kişi kendini tuhaf hissedebilmektedir.

Lingual diş teli normal diş tellerine göre tercih edilebilirliği daha uygun olan diş telleridir. Diş teli fiyatı olarak bakıldığında lingual diş telleri normal diş fiyatlarına göre biraz daha yüksektir. Bu diş telleri dişin arka yüzüne yerleştirilen braketlerin içinden geçirilen ark telleri ile uygulanmaktadır. Dişin arka yüzüne yerleştirildikleri için dışarıdan bakıldığında görülmeyen bu diş telleri dişlerinin durumunu düzeltmek ve görüntü olarak dışarıdan farklı görünmek istemeyen kişiler için uygundur.

Bir diğer diş teli olarak kullanıma sunulan görünmez diş telleri ve plastik diş kalıpları da dişlerinin durumunu düzeltmek isteyen kişilere sunulmaktadır. Görünmez diş telleri normal diş tellerine göre biraz daha pahalı bir türdür. Görünmez diş telleri şeffaf olarak üretildiklerinden dişin dış yüzeyine uygulanmalarına rağmen hastayı rahatsız edecek bir görüntü oluşturmamaktadır. Yine dişleri düzeltmeye yönelik olarak üretilen diş kalıpları da dişlerinin görünüşlerini düzeltmek isteyen kişilerin seçebileceği bir yöntemdir. Bu kalıplar diş telleri gibi sabit değildir ve istenildiği zaman çıkarılabilmektedir.

Saydığımız diş telleri fiyatı özelliklerine göre değişmektedir. Size uygun olan diş teli türüne kendiniz karar verebilir ya da daha doğru bir seçim yapabilmeniz için doktorunuz ile görüşebilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir