Diş teli fiyatları nasıldır?

Diş teli insanları için zaman zaman çok bir gereksinim olabilir. Diş teli takmak zorunda olan ama bunu erteleyen, çeşitli nedenlerle taktırmayanlar bunun cezasını ileriki yaşlarda çekeler. Diş teli kullanmayan insanların çoğu bahane olarak diş teli fiyatları yüksek olması sebebin gösterir. Kimilerine göre bu yüksek gelen fiyatlar ilerideki birçok sağlık sorunun tetikçisi olabilir.

diş teli fiyatı, diş teli fiyatı ne kadar, diş telleri fiyatı ne kadar

Diş Teli Tedavisi

Diş teli insana psikolojik olarak level atlatabilecek tedavilerdendir. Kişi çapraşık dişleri, çene bozukluklarından dolayı içine kapanmış olabilir ve özgüven kaybı yaşıyor olabilir. Özgüven kaybı ise içindeki yeteneklerini dışa vurmasını engeller. İstemediği bir hayat sürer. Kimi zaman kendini kandırır bu benim istediğim hayat diye ama en sonunda o da pişman olduğunu kabul edecektir. Son pişmanlık fayda etmez. Bu durumda en büyük iş ebeveynlere düşmektedir. Dünya sağlık kuruluşları yaptıkları açıklamalarda bir çocuğun 7-8 yaşlarında iken ortodonti uzmanına gözükmesinin gerektiğini belirtirler.

Diş teli fiyatları 2.000-8.000 TL arası değişen fiyatlardır. Görünmez diş teli ve metal diş telleri arasında bu oranda büyük sayılabilecek bir fiyat farkı vardır. Kişinin gelir kaynağının uygunluğuna göre bu iki tedaviden biri tercih edilebilir. Görünmez diş teli estetik kaygı taşıyan kişilerin daha çok tercih ettiği bir tedavidir. Şeffaftır ve ağızın arka kısmına yerleştirilir. Bu sayede kimse tarafından fark edilemez.

Metal diş telleri, diş teli fiyatları açısından en uygun fiyata sahip olan tedavi yöntemidir. Geleneksel diş teli tedavisi adı verilen metal diş teli tedavisinde metal braketler teker teker dişin üstüne uygulanır. Görüşün açısından bazı kişiler bunn kötü olduğunu düşünürler ve farklı renklerde braket kullanırlar. Özellikle takım sevdalısı küçük çocuklar takımlarının renklerinden oluşan renkteki braketleri kullanmak isterler. Bu sayede hem çocuğun tedavisi kolaylaşır hem de diş hekimi ve hastası arasında güzel bir uyum yakalanır. Doktor- hasta tedavilerinde uyum süreci tedavinin hızını da katkı sağlar. Kişiler genellikle doktor seçer. Bu bazen yanlış gibi düşünülebilir fakat doktorlar ile hastalar arasında kişisel bağlar oluşmaktadır. Doktorlar ise hasta seçemez.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir