Dişe Tel Taktırma

Dişe Tel Taktırma
Bu konuya geldi iseniz büyük ihtimal dişinize tel taktırmak istiyorsunuz ve bundan önce konu hakkında araştırma yapmak istemişsiniz. Bu makalemiz de başlıca dişe tel taktırma konusunda akla gelen sorulara cevap vereceğiz. Sizin de aklınızda ki sorulara ve soru işaretlerine cevap olacaktır.

Kim inci gibi dişlere sahip olmak istemez ki ? Bunun için ilk görev kişilerin kendisine düşmektedir. Dişlerine gereken önemi vermeli ve sistematik bir şekilde diş bakımını yapmalıdır. Ne var ki bazı durumlarda birey dişlerine ne kadar baksa da hatta dişleri ne kadar sağlıklı ve beyaz olsa da, dişlerin yamukluğu büyük bir sorundur. Ve bu sorun bireyin diş bakımını düzenli bir şekilde yapmasına rağmen ortadan kalmayacaktır. Bunun için diş teli tedavisi uygulaması gerekmektedir. İşte dişe tel taktırma ile ilgili merak edilenler ve cevapları.

Diş teli estetik durur mu ? : Diş telleri günümüz de oldukça estetik ve kibar durmakla beraber artık şeffaf olarak da takılabildiği için ağzınız da diş telinin varlığı belli dahi olmamakta. Gayet estetik duran renkler de diş telli mevcut olmakla birlikte yeni teknolojiyle beraber daha ufak ve kibar olmaktadır.

Diş teli ağrı yapar mı ? : Tel takımından sonra ilk saatler de dişlerinin size garip gelse de bir kaç saat sonra bu duruma alışıyorsunuz. Dilinizi diş tellerinin üstün de çok gezdirdiğiniz zamanlar, dilinizde zedelenmeler olabiliyor. Kısa bir süre için dudaklar da sızlama yapmasa da ilk günden sonra alışıyorsunuz. Doktorunuz size diş telinin ağzınıza zarar veren yerlerinde kullanmanız için bal mumu benzeri bir mum veriyor ve bu mumu diş telinin, dilinizi yada ağzınızı zedeleyen yerlerine sürüyorsunuz.

Diş teli takıldıktan sonra yenmemesi gerekenler : Sakız ve benzeri besin ögeleri diş tellerinin arasına dolacağı için ve dişlerinizi fırçalayarak bu tarz şeylerden kurtulamayacağınız için bu tür yiyeceklerden uzak durmanız gerekmektedir. Aksi durumlar da diş tellerinin arasında biriken bu yiyecekler diş tellerinin kırılmasına neden olmaktadır. En başta sakız, lokum ve hurma gibi bunlara benzer sert yumuşak arası, fırçalamayla çıkmayacak yiyecekleri listenizden çıkarın.

Diş teli temizliği : Diş tellerinin temizlenmesi için size bir dünya diş fırçası almanızı tavsiye edebilirler. Hiç birine kulak asmayınız. Kılları sert olan bir fırça sizin için yeterli olacaktır. Diş tellerinizin arasını bastırarak fırçalarsanız hiç bir kalıntı olmayacaktır. Dikkat etmeniz gereken tek şey fırça kıllarının sertliği, tercih edeceğiniz marka size kalmış. Ayrıca diş telinden dolayı diş etlerinde çekilmeler olabilir bunun içinde dişlerinizin temizliği çok önemlidir. Ağzınız da tam temizlik için listerin benzeri ürünler kullanabilir , diş eti çekilmesinin önüne geçebilirsiniz.

Dişe tel taktırma yaşı : Dişe tel taktırma işlemi sekiz yaş ve üzerinde ki insanlarda uygun görülse de bu yaş minimum beştir.

Dişe tel taktırma fiyatı : Bu konuyu diş teli kategorisinde ki makalemiz de bulabilirsiniz. Diş teli fiyatları oldukça değişken olduğu için daha uzun ve detaylı bir şekilde anlattık.

Bu makalemizde dişe tel taktırma konusunda merak edilen sorulara cevap vermiş olduk. Merak ettiğiniz başka şeyler var ise yorum yapabilirsiniz. İsterseniz diş eti çekilmesi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Diş eti çekilmesi tedavisinde kullanılan ilaçlar adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Eğer diş ipi kullanarak diş temizliğinizi sağlayacaksanız Diş ipi nasıl kullanılır makalemizi okumalısınız.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir