Esenler Sürücü Kursu Fiyatları

Araba ehliyeti yani bir otomobil ehliyeti alabilmek için sürücü kurslarının hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi bir otomobil ehliyet sahibi olabilmek için, B sınıfı sürücü belgesi için kurs kayıt bedeli ödemeniz ve bu bedel sonrasında eğitimlere katılarak, sınavda bir başarı elde etmeniz gerekiyor. Peki, Esenler sürücü kursu fiyatları araba için hangi şartları taşıyor?sürücü kursu ücretleri, esenler sürücü kursu, sürücü kursu fiyatları ne kadar

B sınıfı ehliyet için;

Otomobil ehliyeti olan B sınıfı ehliyet için, kurs ücreti, maliye bakanlığına ödenen sürücü belgesi harcı ve değerli kayıt bedeli ve bunun yanı sıra başka bir noktaya da hizmet bedeli ödemek gerekiyor. Bu ücretlerin yanı sıra elbette ki sınav katılım ücretlerinin de TC kimlik numaranız ile birlikte banka hesaplarına yatırmak gerekiyor. Bankadan alınan dekont ise sürücü kursuna teslim edilerek, sınav giriş belgenizi teslim almanız mümkün oluyor.

B1 ehliyet hakkında bilgiler

Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliği ile birlikte B sınıfının yanı sıra B1 ehliyet belgesi de kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Bazı kullanıcılar sadece otomatik araç kullanacaklarını ve otomatik araç ile sınava girmek istediklerini söylüyorlardı. Her ne kadar bu geçmiş dönemlerde mümkün olmasa da, sınava manuel araçla girme zorunluluğu geçtiğimiz yıl kaldırıldı. Artık, Esenler sürücü kursu fiyatları araba çeşitleri arasında, B1 ehliyet bünyesinde otomatik vitesli araç seçebilmek mümkün oldu. Fakat bilinmesi gerekir ki B1 sürücü belgesi ile manuel araç kullanmak yasal olarak tanımlanmamaktadır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir