Evimi Daha Büyük Nasıl Gösterebiliriz?

Odayı Daha Büyük Gösterme Yöntemleri

Küçük bir oda ile uğraşıyorsanız o zaman oda duvarlarını açık bir renge boyamakla işe başlayınız. Bu tür küçük odaları mutlaka pembe ve ya bej rengine boyamalı ya da çok açık bir renkte çizgili veya dikey çizgiler ve şeritlerle bezeli duvar kâğıdı kullanılabilir. Eğer pembe ve ya bej rengini sevmiyorsanız o zaman diğer pastel tonları da kullanabilirsiniz. Bu tür boyalar ve duvar kâğıtları hem odanın hem daha büyük görünmesini hem de oda tavanının daha yüksek görünmesini sağlayacaktır. Fakat duvar kâğıdı üzerindeki özellikle dikkat çeken resimler odanın olduğundan daha da küçük görünmesine neden olacaktır.

Ayna Ve Tablolarla Odayı Genişletin

  • Küçük odaları çok daha büyük göstermek için en iyi yollardan biri de ayna ve ya tablolar ile odaya perspektif kazandırılmasıdır.
  • Fakat bu uygulamalar sırasında ne aynanın ne de tabloların aşırı derecede abartılı olmamalarına özen göstermeniz gerekiyor.
  • Aynaları odanın içerisinde öyle noktalara koyun ki, aynaya bakan birisi aynanın yansımasında yalnızca çok güzel eşyaları ya da manzarayı görürsünüz.
  • Ayna seçerken uzunlamasına ve ya oval ayna seçerseniz odanın yüksekliğini de arttırırsınız. Ancak yatay aynalardan seçerseniz odanızı çok daha geniş gösterebilirsiniz.evi daha büüyk gösterme, ev nasıl büyük görünür, bir evi büyük göstermenin yolları

Spot Lambaları Kullanın!

Özellikle de küçük odaları elinizden geldiğince çok ışıklandırmaya çalışmalısınız. Bunu sağlıklı bir şekilde sağlayabilmek için spot lambalarından faydalanın. Spot aynalar sayesinde odada hem güzel bir efekt olacak hem de odanız olduğundan çok daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Eğer spot lamba kullanmak istemiyorsanız o zaman kalın kumaşlı perdeler yerine çok ince kumaş dokulu perdeler kullanarak odaya çok daha fazla ışık girmesini sağlamanız mümkündür.

Çok Küçük Odalara Fikirler

Eğer ki, odanız çok küçük ise o zaman odanın tavan kısmı için gece mavisi kullanmanız en iyisi olur. Bu sayede tavanın yere yakınlığı kaybolacak ve sanki tavan 2 kat boyunca yükselmiş gibi fark katacaktır. Bu tür küçük odalarda oda için kullanılan aksesuarlarda mutlaka tavana en yakın bölgelere yerleştirilmesi gerekir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir