Genç Görünmek İçin Neler Yapılabilir?

Her kadını hayali olan gençlik ne yazık ki zaman içerisinde uçup gitmektedir. Sizlere bu yazımızda genç kalma yöntemleri ve genç görünmenin yolları anlatılacaktır.

Neden Yaşlanırız?

Yaşlanmak engel olamayacağımız bir süreçtir. Zaman akıp gitmektedir ve vücudumuza dair şeyler kalıcı değildir. Zaman içerisinde yorulan ve yıpranan cilt, esnekliğini ve elastik formunu kaybeder. Bu da ciltte sarkmalara neden olur. Tüm vücudumuz yaşlanmaya karşı meydan okur. Ancak en çabuk bu savaşı kaybeden bölge yüzümüzdür. Sigara ve alkol kullanımı, stres, az su içme alışkanlığı, güneş kremi kullanmama ve hava kirliliği gibi birçok etmen erken yaşlanmamıza neden olur. Tüm bunlarla beraber yediğimiz şeylere dikkat etmememiz ne yazık ki bizleri erken yaşlandırarak karşılık vermektedir. Kullanılan birçok makyaj malzemesi, bileşenlerindeki zararlı maddeler nedeniyle cildimizin hava almasını önler. Bu da gözeneklerimizi tıkayarak erken yaşlanmamıza neden olur. Ancak her yaşa uygun genç kalma yöntemleri ve genç görünme yoları mevcuttur.genç görünmenin yolları, nasıl genç görünülür, genç kalmanın yolları

Neler Yapılabilir?

Ciltte ilk kırışmaya başlayan yerlerden biri alın bölgesidir. Güneşe çıplak gözle bakmaya çalışırken kısılan gözler bile zaman içerisinde alnın yaşlanmasına neden olur. Bu nedenle elinizde geldiğince güneş gözlüğü kullanmalısınız. Alın çizgilerinin oluşmasını engellemek istiyorsanız, her gün yüzünüze sürdüğünüz nemlendiriciyi uygularken alın bölgenize özel bir masaj yapmalısınız. Ellerinizi kaşlarınızın orta hizasında birleştirmeli ve ardından yumuşak parmak hareketleri ile şakaklara doğru açmalısınız. Bu hareketi her gün 5 dakika boyunca yaparsanız bölgedeki kan dolaşımı hızlanacak ve hücrelerin ölmesi zorlaşacaktır. Bu durum sayesinde yaşlanma belirtilerini en az 5 yıl ertelemiş olursunuz. Ancak hali hazırda oluşmuş bir alın çizgisine sahipseniz neler yapılabilir? Bu durumda ise sizlere önereceğimiz en kesin ve hızlı yöntem bölgeye yağ enjekte ettirmektir. Literatürde dolgu yaptırmak olarak geçen bu yöntem sanılanın aksine oldukça basit, ağrısız ve zararsızdır. Unutulmamalıdır ki her cerrahi operasyon, basit de olsa uzman biri tarafından yapılmalıdır. İşlemdeki el becerisi ve deneyim kadar kullanılan dolgu malzemesi de önemlidir. Kalitesiz ürünler ile yaptırılan dolgu ilerde ciddi sorunlara neden olabilir. Doktorunuza güveniyorsanız, bu işlemi yaptırmamak için hiçbir sebebiniz yok demektir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir