GENIŞ ÜST BEDEN VE BÜYÜK GÖĞÜSLÜLER İÇİN GİYİM ÖNERİLERİ

Büyük göğüsler ile geniş omuzların vücudumuza göre daha orantılı durması amaçlanıyor. Göğüsler büyük ise kapalı yaka kıyafetler giymek hatalı olur. Ölçülü bir yerde biten V yakalı, açık yaka kıyafetler tercih edilmesi gerekir. Kayık yaka geniş omuzlar için uygun olmaz. Üst bölgenize tamamen oturan, aşırı dar kıyafetlerden, özellikle göğüs hizasına dikkat çeken detaylara sahip kıyafetlerden uzak durun. Mesela, bir tshirt üzerine spor bir gömlek giyecekseniz, salaş bir model seçmemelisiniz, göğüs kenarlarından salınan ya da vücudunuzun bu bölgesinde aksesuarlar kullanılmalıdır. Ek olarak üst bedeninizde pantolonunuza göre daha koyu renkler seçerek üst bedeninizdeki dikkat çeken görüntüyü azaltmanız mümkündür.büyük göğüslüler için giyim tavsiyeleri, büyük göğüslü bayanlara giyim tavsiyeleri, geniş üst beden

KALIN BEL İÇİN GİYİM ÖNERİLERİ

Kalın belliler için amaç omuzları ve ya kalçayı belinize göre daha geniş gösterir. Dar ve düz kesim, derin V yakalı elbiseler ya da vatkalı, vücudu tamamen saran t-shirt ve ya kazaklar yerine omuzlara vurgu yapan açık yakalı örneğin kayık yakalı, kuplu giysiler tercih edilmelidir. Kemer kullanımını bele vurgu yapacağından kısıtlı tutmaya çalışınız.

İNCE ÜST BEDEN VE GENİŞ BASENLERE SAHİP OLANLAR

Kalça bölgesi geniş olduğundan bu bölgeyi daha küçük gösterecek kıyafetler seçmesi gerekir. Kabarık etekler yerine daha düz kesim kıyafetler tercih etmelidir. Etek ve pantolonlarınızı daha koyu tonları, üst bedeninize açık tonları kullanınız. Tek parça ve tek renk koyu elbiseler de basenlerinizi saklamak için kullanmalısınız. Boru paça pantolon ve ayakkabılarda topuk tercih edilebilir. Yüksek belli pantolon ya da eteklerden kaçınmanız gerekir. Üst bedeninize dikkat çekmek için bazı aksesuarlardan faydalanabilirsiniz, bir fular, güzel bir kolye ve ya broş tercih edilebilir.

ALT BEDEN VE ÜST BEDEN ARASINDA FARK OLANLAR

Alt bedenin yani bacakların gövdeye göre daha kısa göründüğü durumlarda gövdeyi daha uzun göstereceği için düşük belli pantolon ve eteklerden uzak durunuz. Pantolonlarınızın paçalarını kısa tutarsanız bu bacaklarınızın daha da kısa görünmesini neden olmaktadır. Bu nedenle tercih edilmemesi gerekir. Belin yukarısında biten ceketler ve pantolon ile aynı renkte kemer yine alt bedeninizi olduğundan uzun göstererek bir denge oluşturmanızı sağlamaktadır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir