Genital Bölge Bakımı Nasıl Yapılır?

Genital bölge yani cinsel organların bulunduğu vücut kısmının düzenli olarak bakımı yapılmalıdır. Çünkü bu bölgelerde kıllanma ve kıllanmaya bağlı olarak mikrop birikimi söz konusudur. Her ne kadar sık sık duş alıyor olsanız da bu bölgede uzamış kıllarınız bulunuyorsa hem rahatsız edici bir koku oluşur hem de mikrop, bakteri birikimi meydana gelip genital bölge rahatsızlıklarına sebep olabilir.

Genital bölgenin bakımının yapılmasının gereklerinin başında sağlığınız gelmelidir. Ancak cinsel ilişki sırasında partnerinizin iğrenmemesi ve seksten daha fazla haz alması için de bu bölgenin bakımını aksatmamanızı tavsiye ederiz. Peki; bu bölgenin temizliği nasıl yapılabilir.Genital bölge temizliği, genital bölgeye ağda yapma, genital bölge kıllarını temizleme

Tıraşlayarak temizleme

Kullanılan es klasik yöntem tıraşlayarak genital bölgenin temizlenmesidir. Banyo bıçağı olarak isimlendirilen tıraş bıçaklarından satın alarak kıllarınızdan kurtulmak üzere tıraşlama yapabilirsiniz. Tıraşlama ile kıllarınızdan kurtulmak istiyorsanız öncelikle ılık su ila 5-15 dakika arasında duş almanızı ve sonrasın kıllı bölgenize tıraş köpüğü ya da tıraş sabunu sürerek tıraş bıçağı ile tıraş yapmanızı tavsiye ederiz. Duş alırken kıllarınız ve kıl dipleriniz yumuşayacak, böylece bıçakla daha rahat bir şekilde kesebileceksinizdir.

Tüy dökücüler ile temizleme

Genital bölgenize tüy dökücü krem veya losyonlardan satın alıp uygulayabilirsiniz. Uygulandıktan birkaç dakika sonra kıl köklerini eriterek yerinden kopmasını sağlayan losyon ve kremler eczane ve bakım ürünü satan yerlerde satılmaktadır. Buralardan satın alacağınız ürünleri kıllı bölgenize uygulayın ve aldığınız ürünün kullanım tavsiyesine uyarak temizleyin. Tüy dökücülerden faydalanarak tıraşlamaya göre daha pratik bir şekilde kıllarınızdan kurtulabilirsiniz.

Ağda yaparak temizleme

Genital bölgeye ağda uygulamak biraz acı verici olsa da iyi bir yöntemdir. Eğer ağdanın vereceği acıya dayanırım diyorsanız kendiniz ya da bir arkadaşınız yardımı ile cinsel bölgenize ağda yapabilirsiniz. Kendi kendinize ağda yapmanız biraz zahmetli olacağından bir arkadaşınızdan ya da aile üyenizden yardım almanızda fayda vardır. Kıllı bölgenize ağdayı uyguladıktan sonra bir süre bekleyip sert bir şekilde zamkı çekin. Tüm uygulamayı bitirdikten sonra nemlendirici krem uygulayarak bu bölgede kaşıntı ve acı oluşumunu azaltabilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir