Göğüs Büyütme Estetiği Ameliyatları Öncesi

Göğüs Büyütme Estetiği Ameliyatları Öncesi

Göğüs estetiği ameliyatları öncesinde yapılacak en önemli konu estetik ameliyatın planlamasıdır.. Doktorunuz öncelikli olarak ameliyat öncesi sizin fotoğraflarınızı stüdyo ortamında çekecektir.. Bilgisayar ortamında yapılan tasarım sonrasında sizin ameliyat sonrasında nasıl bir görünüme kavuşacağınızı aşağı yukar gösterecek ve beraber ortaklaşa bir karar vericeksiniz..

Doktorunuz bilgisayar ortamında ameliyat sonrası tasarımını gerçekleştirirken sizde doktorunuza isteklerini ve göğüs estetiği ameliyatı sonrasındaki beklentilerinizi anlatacaksınız.. Doktorunuz ile ortaklaşa alacağınız kararlar ameliyatınızın oldukça pozitif geçmesini ve ameliyat sonrası tüm beklentilerinizin yerine gelmesi olasılığını yükseltiecektir..

Ameliyat öncesi doktorunuz ile yapacağınız konuşmaların önemi kadar; kullanmış olduğunuz ilaçlar, varsa sağlık problemleriniz, sigara kullanımız gibi bir çok konunun doktorunuza bildirilmesi ve bu konuda bir form doldurmanızın önemi büyüktür..

Göğüs Büyütme Estetik Ameliyatları

Göğüs büyütme estetiği ameliyatları hastane ortamında uygulanan bir estetik müdahaledir. Göğüs estetği ameliyatları genel anestezi altında uygulanır. Bu ameliyat hastanın durumuna göre 1 veya 2 saat kadar sürebilen bir operasyondur.
Doktorunuzun belirlemiş olduğu duruma göre göre hastaya dren konmayacaktır. Konulmasının gektirdiği durumlarda söz konusu olabilmektedir. Göğüs estetiği ameliyatlarından sonra bir gece hastanede kalınması hasta açısından oldukça önemlidir. Ameliyatın ardından ufak ağrı ve sızlamalar yaşanabilir. Doktor kontrolünde alınacak olan ağrı kesicilerle ilk gününüzü rahat geçireceksiniz..

Daha sonraki 2-3 gün göğüs bölgelerinizde bir miktar baskı ve bir miktar sızlama olabilir. Ameliyatın etkisiyle bir miktar ödem oluşması normal karşılanabilen bir durumdur. Yaklaşık olarak bir hafta kadar sonra normal aktivitelerinizi yapabilir çok ağır şartlarda çalışmamak koşulu ile işe dönebilirsiniz.

Göğüs büyütme estetik ameliyatlarında kullanılacak olan silikon protezler vücuda dışarıdan giren bir cisim olduğundan dolayı vücut bu yabancı maddeyi kapsül denilen ince bir zar ile çevreleyecektir. Bu normal bir durumdur ve her hastada gözlenir. Vücudun bu yabancı maddeye karşı kendini savunması ve aşırı derecede kalın kapsüller oluşturması dışarıdan da görülen şekil bozukluklarına yol açabilir. Son yıllarda bu durum oldukça nadir görülmektedir.

Ameliyat sonrası yaklaşık olarak 3 4 ay kadar kısa süreli olarak hissizlik kayıpları göğüslerde oluşabilmektedir. Hissizlik kayıpları ameliyatlardan sonra oluşabilir fakat bu kayıplar kesinlikle kalıcı değillerdir.

Göğüs büyütme estetiği yani meme silikon ameliyatları doğru bir analiz ve doğru bir ameliyat planlaması aynı zamanda hasta ile doktor arasındaki iletişimin kuvvetli olması ile oldukça pozitif sonuçlar alınabilen bir cerrahi işlemdir. Göğüs estetiği ameliyatları sonrasında bayanın kendisine olan özgüveni artar. Cinsellik sorasında kendisine olan özgüveni yerindedir. Cinsel olarak arzuları ve istekleride arttıracaktır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir