Göğüs büyütme estetiği nasıl yapılır?

Meme dokusu anneliğin beslenme emzirme durumlarının yanı sıra kadınların cazibesini etkileyen bir organdır. Meme dokusunun gelişmemesi kadınların kendilerini kötü hissetmelerini psikolojik, sosyal olarak baskı altında hissetmelerini sağlamaktadır. Meme dokusunun az gelişmesi kişilerin güvenini azaltmakta ve ikili ilişkiler de olumsuzluklara neden olmaktadır. Meme dokusunun yetersiz büyümesinden dolayı meme daha küçük kalabilir ve bunun net olarak belirgin bir nedeni bulunmamaktadır. Bunun için kişiler göğüs büyütme estetiğine başvurmaktadırlar. Göğüs büyütme estetiği hakkında bazı bilmemiz gereken konular şu şekildedir.göğüs büyütme estetiği, göğüs büyütme yöntemleri, göğüs büyütme estetiği yöntemleri

Göğüs büyütme yöntemleri

Göğüs büyütme estetiği günümüzde çok tercih edilen estetik ameliyatlardan birisidir. Göğüs büyütme ameliyatının iki yöntemi bulunmaktadır. Birisi hastanın kendi yağının alınarak memeye enjekte edilmesi diğeri ise silikon meme protezidir. Meme protezi göğüs büyütmenin en çok kullanılan tedavi yöntemlerindendir. Göğüs büyütme amaçlı yağ enfeksiyonu kısıtlı olarak kullanılan bir yöntemdir. Silikon ise özellikle küçük asimetrilerin ve şekil bozukluklarının giderilmesinde kullanılabilen bir yöntemdir. Kişinin kendi yağının enjekte edilmesi daha avantajlıdır fakat daha küçük etki etmesi, enfeksiyon riski, ikinci seans gerektirmesi gibi nedenlerden dolayı daha az tercih edilen yöntem olmasına etki etmektedir. Bu nedenle silikon yöntemi daha çok tercih edilen yöntem olmaktadır. Göğüs büyütme ameliyatı dışında kullanılabilecek tek yöntem destekli sutyendir. Kullanılacak kremler ne kadar doğal denilse de itibar edilmemelidir. Bitkisel göğüs büyütme yöntemleri de sanıldığı kadar etkili bir yöntem değildir. Çünkü memenizin büyümesi sağlamak için kullanılan ürünün içinde hormonal etki olması gerekmektedir. Buda kişinin sağlık sorunlarına neden olmasını sağlamaktadır. Göğüs büyütme estetiği hakkında bilinmesi gerekenlerin bazıları bu şekildedir.

Göğüs büyütme ameliyatı iyileşme süreci ne kadardır?

Ameliyat sonrası 3. Gün duş alabileceksiniz. Ameliyattan sonra 1 gün hastane de misafir edilebilirsiniz. 3 gün boyunca sırt üstü yazmanız önerilecektir. İlk gün pansumanınız yapılır ve alınması gereken dikişiniz bulunmamaktadır. Doktorunuz sizin iyileşmeniz için size uygun bir program verecektir. İyi bir iyileşme için aktiviteden kaçınmanız ve kollarınızı fazla yukarı çıkarmaktan kaçınmalısınız. Normal aktivitelerinize devam etme süreniz ne kadar hızlı iyileştiğinize ve kendinizi nasıl hissettiğinize bağlıdır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir