Göğüs dikleştirme nasıl yapılır?

Hepimiz her zaman dolgun ve dik göğüslerimiz olsun isteriz. Bazen yapısal bazen de hamilelik ve emzirme sonrası istediğimiz sıkılık ve dolgunluk kalmayabiliyor. Bu gibi durumlarda göğüs dikleştirme tüm sorunlarımıza çözüm üretebiliyor.göğüs dikleştirme, göğüs dikleştirme ameliyatı, göğüs dikleştirme ameliyatı öncesi

Göğüs estetiği içerisinde yer alan dikleştirme operasyonlarında birkaç teknik mevcuttur ve tercih edilecek teknik göğüslerin büyüklüğüne ve elastikiyet kaybına göre değerlendirilmelidir. Elastikiyet kaybı az olan göğüslerde sadece meme başı çevresinde, elastikiyet kaybı yoğun olan göğüslerde ise meme başı çevresi ve oradan aşağıya düz inen bir çizgi ile sonlandırılır. Ortalama 3 saat süren operasyon içerisinde elastikiyet kaybına sebebiyet veren deri fazlalığı alındığı gibi meme dokusu da içeride toparlanıyor ve şekillendiriliyor. Göğüs dikleştirme operasyonu göğse extra hacim kazandırmadığından dolayı gerek duyulduğu durumlarda protez ile desteklenebilir. Bildiğimiz kadarıyla sadece bizim uyguladığımız özel bir mastopeksi tekniği sayesinde elastikiyet kaybından kurtulduğunuz gibi çok da hoş bir dekolte görüntüsüne sahip olabiliyorsunuz.

Ağrılı ve sızılı bir ameliyat olmamakla beraber desteklenen ilaçlar sayesinde de daha konforlu bir nekahet dönemi geçirmeniz sağlanır. Hastanede 1 gece kalmanız gerekebilir. Operasyonu takip eden 2. 5. 7. gün ve değerlendirmeye bağlı olarak sonraki dönemlerde kontrolleriniz ve pansumanlarınız gerçekleştirilecektir. Kullandığımız dikişler antibakteriyel olup doku içinde eriyebilen ve alınması gerekmeyen dikişlerdendir. Göğüs dikleştirme operasyonu için ayrılması gereken süre en az 1 hafta veya 10 gün olmalıdır. Hastanın özellikle dikkat etmesi gereken ise sigara kullanımına ara vermesi olacaktır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir