Göğüs Estetiği Yapımı ve Sonrası

Estetik operasyonlar arasında son zamanlarda bir hayli rağbet gören göğüs estetiği, devlet kuruluşları ve özel estetik merkezleri tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Bu durumda göğüs estetiği hizmetlerini kullanıcılarına sunan merkez, farklı yöntemler uygulayarak kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu operasyonlar arasında yer alanlar şunlardır.göğüs estetiği yapımı, göğüs estetiği sonrası

  • Göğüs büyültme operasyonları
  • Göğüs küçültme operasyonları
  • Dikleştirme operasyonları

Yukarıda yer alan operasyon çeşitleri yine farklı iki yöntem ile gerçekleştirilebiliyor. Bunlar ise;

  • Cerrahi müdahale ile kalıcı çözüm
  • Hyalüronik asit dolgu malzemesi ile ameliyatsız uygulamalar

Cerrahi müdahale nasıl gerçekleştiriliyor?

Bahsedilen göğüs estetiği, kalıcı uygulamalar arasında tercih edilen elbette ki cerrahi müdahaledir. Cerrahi müdahale için estetik merkezlerine başvuruda bulunmanız ve gün almanız gerekiyor. Daha sonra o gün geldiğinde, kendinizi hazır hissettiğinizden sonra, anestezi uygulaması gerçekleştiriliyor. Ameliyat için gerekli mekânın hijyenik, steril olmasına dikkat ediniz. Bunun için alanında uzman bir merkez tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Daha sonra uygulanacak yöntemler belirlendikten sonra protez, silikon uygulaması için müdahale uygulanıyor. Böylelikle protezler göğüs içine yerleştirilerek, işlemler tamamlanıyor. İyileşme sürecinden sonda her hangi bir iz kalmadan, doğal görünümü ile hayatınıza devam edebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gerekenler

Elbette ki cerrahi müdahale sonrası doktorunuzun sizlere uymanız gereken kurallara yer vermesi gerekmektedir. Bunlar arasında ilk haftalarda ağır kaldırmamak, spor yapmamak, araç kullanmamak yer alıyor. Bunların dışında ise çok fazla efor sarf etmenizi sağlayacak işlemlerden de uzak durmanız önemlidir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir