Göz Nezlesine Bitkisel Çözümler

Gözde kızarıklık ve kaşınma ile göz nezlesi kendini gösteren bir rahatsızlıktır. İnsanların birçoğunda görülebilir ve görülmesinin de birçok nedeni vardır. Gözün iltihaplanması olarak da göz nezlesi bilinir. Bu hastalığa bazı alerjisi olan kişiler daha çabuk yakalanır. Bahar aylarında özelikle havada polenlerin uçuştuğu günlerde bu hastalık kendini göstermeye başlar. Bu hastalığa bazı virüs ve bakterilerin de neden olduğu bilinmektedir. Genellikle bakteriyel enfeksiyonlar hasta olan kişilerden bulaşır. Hastanın bu tip durumlarda mutlaka muayene olup gereken antibiyotikleri kullanması gerekmektedir.göz nezlesine iyi gelen şeyler, göz nezlesine neler iyi gelir, göz nezlesine bitkisel çözüm

Nezlenin neden oluştuğuna göre göz nezlesi değişiklik gösterir. Ancak gözün içinde yabancı bir cisim varmış gibi hissedilmesi en çok görülen belirtisidir. Ayrıca gözler kaşınır ve kızarır. Sabah hasta uyandığında da göz kapakları yapışık haldedir. Göz nezlesi virüs sonucu oluşur ve sürekli göz yaşarır, akar, kaşınır ve içinde bir şey varmış gibi hissedilir ve lenf bezlerinde nadiren de olsa şişme olur. Bu virüse bağlı reaksiyonların oluşmasından önce genellikle hasta gözlerinden yeşil ya da sarımsı renkte iltihaplı bir akıntı meydana gelir, gözlerde yanma, batma hisleri oluşur. Göz nezlesi belirtilerini cinsel yolla bulaşan hastalıklar da verir. Kadın ve erkeklerin bu tip bir hastalıkta cinsel organından anormal bir akıntı gelir. Ayrıca idrar yaparken erkeklerde yanma meydana gelir. Ayrıca görmede bozukluk, ateş ve ışığa bakıldığında eğer gözlerde ağrı oluşuyorsa göz nezlesinden yine şüphelenilebilir.

Nezlenin hangi sebepten olduğu tespit edildikten sonra göz nezlesi tedavisi yapılır. Bakteriyel enfeksiyon sonrası ise damardan ve ağızdan alınan antibiyotiklerle belirtilerin azalması ve hastaların da rahatlaması sağlanır. Göz damlası ya da merhemi alerjik ya da virüse bağlı nezlelerde de iyileşmede büyük etki sağlamaktadır.

Nasıl göz nezlesi geçer diye bilmeyenler korkuya kapılıp göz damlası ve merhemden birçoğuna yönelebilir. Ancak bilinçsizce evde ilaç kullanmak tedaviyi geciktirebilir ve başka göz hastalıklar oluşmasına yol açabilir. Hastalığın kısa süre iyileşmesini doktorun önerdiği ilaçlar ya da merhemleri kullanmak sağlar. göz nezlesinin evde bitkisel tedavisi yapılacağı zaman bile doktordan onaylanması gerekir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir