Gündüz kurye hizmeti nedir?

Gündüz kurye hizmeti mesai saatleri içerisinde verilen kurye hizmetidir. Ortalama  saatle 08:30 ile 18:30 arası mesai yaparlar. Mesai saatleri dolduğu zaman eğer firmanın gece kurye hizmeti varsa yerlerini  onlara bırakırlar. Eğer firmanın gece mesai hizmeti yoksa o gün tamamlanmayan iş, ertesi güne devrolur. Normal mesai saatleri içerisinde çalışan bir kurye yaptığı işe göre ücretlendirmeye tabi tutulur.

İster Moto Kurye İster Arabalı Kurye Her Türlü Hizmet Gündüz Kurye Hizmette

Kuryeler moto kurye, arabalı kurye, yaya kurye, Express kurye  gibi sınıflara ayrılırlar. Hepsinin belli başlı özellikleri vardır. Bu saydıklarım arasında en hızlısı  ve en pahalısı Express kuryedir. Express kelimesi Türkçede hızlı anlamına gelmektedir. Moto kurye ise bunların arasında en fazla kullanılandır. Trafikteki manevra yeteneği ve motosikletin diğer araçlar arasında sıkışık trafikte daha avantajlı olması sebebiyle çok fazla tercih edilir. Yaya kurye ise kısa mesafeler arası kurye hizmetleri için oldukça uygundur. Arabalı kurye ebatları ve ağırlıkları fazla olan gönderilerin teslimatı için tercih edilir. Gündüz kurye hizmeti yapan firmalar, gece de aynı hizmeti devam ettirirlerse, rekabette bir adım öne geçebilirler. Gece kurye hizmetinden genellikle moto kurye hizmet yapar. Yaptığı hizmet karşılığı ise hizmet gören kişinin firmaya ödediği ücretten belli bir pay alır. Gündüz kurye hizmeti yapan kurye, gece hizmet yapan kişiye göre daha fazla çalışır ama iş başına kazandığı ortalama ücret daha az olur.

Gündüz kurye hizmeti yapan firmalar, Gündüz kurye hizmeti , gündüz kurye

 

Kuryelik mesleği için aranan belli şartlar vardır. 55 yaşının altında olmak, en az orta öğretim mezunu olmak, herhangi bir sağlık sorunun bulunmaması, eğer bir araç kullanılması gerekiyorsa ehliyet vb. bu şartlardan bazılarıdır. Gündüz kurye hizmeti yapan firmalar için bu şartlara sahip kişiler arasından güvenilir olduğu düşünülenler işe alınır. Herkesin  gece ve gündüz kurye hizmetlerine ihtiyacı olabilir. Hizmet sektörünün en önemli emekçilerinden olan kuryeler, insan hayatlarını kolaylaştırmak için ve insanlara zaman kazandırabilmek ücret karşılığı calışan kişilerdir.  Kimi zaman yaptıkları işlerle hizmet verdiği kişilerin hayatlarında çok büyük değişimlere yol açabilirler. Fakat illegal işle yapan bazı kişilerin yada örgütlerinde aynı isimle nam salmasından dolayı kimi ön yargı ile bakılırlar.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir