Günümüzde İmplant Fiyatları

Gülümsediğimizde ağızımızda eksik bir diş birçoğumuz için görünmesini tercih etmeyeceğimiz bir detaydır. Eksik dişlerin yeri doldurulmadığında zamanla diğer dişlerimizde kayma olma ihtimali söz konusu olduğundan ihmal edilmemesi önerilir. Bir diş çekimi işleminden sonra tercih edilebilecek yöntemler arasında İmplant en kullanışlı ve avantajlı olanıdır. Sağlam diş dokularına zarar vermeden uygulanan bu yöntem fiyat açısından dezavantajlı gibi görünse de uzun vadede sağladığı konfor açısından oldukça avantajlıdır. İmplant fiyatları günümüzde 1000 TL ile 2000 TL arasında değişmektedir. İmplant yerine tercih edilecek diğer yöntemler sağlıklı dişlerimizin dokusuna zarar vermeyi gerektirdiğinden İmplant fiyatları tolere edilebilir. Özellikle tek diş uygulamalarında tıpkı diğer doğal dişler kadar kolay kullanılan ve yemek yerken sorun çıkarmayan İmplant uygulanmış dişler birçok hasta için tercih sebebidir.

İmplant Fiyatları Artışları Neye Bağlı

İmplant bir çeşit yapay diş kökü oluşturma işlemidir. Titanyum vidaların diş etine monte edilmesinden sonra vidalar diş kemiği ile kaynayarak bir diş köküne dönüşür. Her dişe tek başına uygulandığından diğer dişleri etkilemez.

İmplant yerine tercih edilecek diğer yöntemler, İmplant fiyatları, İmplant dişÖzellikle tüm dişlerini kaybeden hastalar için implant yaptırmak birçok avantaj sağlar. İmplant fiyatları açısından tüm dişlerin yapılması çok yüksek gözükse de sağladığı konfor takma dişlerden çok daha yüksektir. Hasta tüm dişlerini kaybetmiş olsa da titanyumdan yapılan yapay diş kökleri sayesinde yeniden konforlu bir ağız sağlığına kavuşabilir. Tedavisi diğer yöntemlere oranla biraz daha fazla zaman almaktadır. Çünkü İmplantın diş kemiğine kaynaması gerekmektedir.  Ancak bu durum beraberinde başka bir avantajı getirir. İmplant uygulanan dişler sabit olduğundan ve diş kemiği ile kaynadığından diğer protez dişlerde yaşanılan altına yiyecek kaçarak rahatsızlık yaratması sorunu otomatik olarak ortadan kalkar. İmplant tedavisinden sonra sahip olunan yeni sabit dişler çoğu zaman kaybedilen eski dişlerden bile daha sağlamdır ve bu yüzden hastanın yaşam kalitesini arttırır. İyi bakıldığında ve düzenli fırçalandığında çok uzun ömürlüdür. Bu yüzden de İmplant fiyatları yüksek olmasına karşın makul görülebilir.

Günümüzde İmplant fiyatları farklılık gösterir bunun sebebi kullanılan malzemenin kalitesiyle ilintilidir. Uzmanlar düşük kaliteli malzeme ile yakalanan fiyat avantajının İmplant dişlerin ömrünün kısalmasıyla oranladığında çok da cazip olmadığı konusunda hem fikirler.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir