Helal Gıdaları Markaları Hakkında  Bunları Biliyor Muydunuz?    

Son zamanlarda gıda sektörünün çok fazla çeşit ve ürün sunması ile ortaya çıkan spekülasyonlardan dolaylı insanları kafası çok fazla karıştı. Özellikle ambalajlı gıdalarda çok fazla sorun yaşandığı bu durum biz Müslüman ülkeleri tedirgin etmektedir. Helal marka gıdalar hakkında ilk akla gelen soru ise gerçeklik payı var mıdır?helal gıda markaları sağlıklı mı, helal gıdalar sağlıklı mı, helal gıdalarda sağlık

Ülkemizde gıda enstüti uzmanlarının çok fazla üstünde durduğu bu durum birçok markanın ürünlerini mercek altına alması sonucu ortaya çıkan sonuçları ile belirledikleri birçok markanın bu araştırmada yanlış ürünler halka satarak kendilerine çıkar elde ettiği ortaya çıkmış bulunmaktadır.

Helal marka gıdaları hakkında bilinmesi gereken en önemli unsur ürünün üzerinde İSO9001 kalite belgesinin olmasıdır. Özellikle ambalajlı ürünleri istemiyor olsak ta çocukların çok sevdiği ve keyifle yediği ürünler sağlığımızı büyük oranda tehdit ettiği gibi haram olması ile de çok büyük sorunlar ortaya koymaktadır. Özellikle domuz yağı katkılı ürünlerin insan sağlığını tehdit ettiği gibi haram olmasından ötürü günaha girmekteyiz.

Müslüman bir ülke olarak en hassas olduğumuz bu konunun başkaları tarafından sömürülmesine izin vermeyeceğiz. Ülkemizin gerekli mercilerinin bu konu üzerinde durması ve halkı bilinçlendirmesinde çok büyük desteği vardır. Vatandaş olarak yapmamız gereken en önemli durum kendi ülkemizin markası olan ürünleri almak ve üzerinde İSO9001 belgesi olup olmadığını kontrol etmektir. Bilinçli bir toplum bilinçli bireyler yetiştirir. Bizde bu unsurlar düşünerek bilinçlenmeli ve bu doğrultuda hareket etmeliyiz.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir