İlişki Terapisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlişki terapisi ülkemizdeki önemini ve popülaritesini zamanla ve yavaşça arttırmakta olsa da ilişkilerinde daha kaliteli iletişim ve saygı temalı konuşmalar gerçekleştirmek isteyen çiftlerin sayısı hiç de az değil. İlişki terapisi hakkında yanlış ve eksik bilgi sahibi olmak farklı beklentilere girmenize ya da sürecin verimsiz geçmesine yol açsa da basit bir araştırma ile sizin için uygun terapist ve terapi yöntemleri sayesinde daha başarılı bir ilişki hayatınızın olması sandığınız kadar zor olmayabilir.ilişki terapisi nedir, ilişki terapisi eğitimi nedir, ilişki terapisinin faydaları

İlişki terapisi ile daha sağlıklı iletişim

İlişki terapisinin temelinde size sağlıklı ve mantıklı bir iletişim sağlamak bulunmaktadır. Çünkü kavgalarımızın ya da ortak fikirlerde buluşamadan sorunları büyütmemizin temelinde yanlış anlaşılmalar, kendini yetersiz ifade etme, saygısız tutum, anlayışsızlık ve hoşgörüsüzlük gibi iletişim problemleri yer alır. İlişki terapisi ise size bu tüm konularda nasıl daha başarılı olabileceğinizi göstererek, çift olarak tutumlarınızda büyük gelişimler sağlamayı hedeflemektedir. Birçok kişi bu konuda taviz veren taraf olmak istemediğini belirtse de terapi sürecinin başarıya ulaşmasında önemli olan her iki tarafın da eşit şekilde katılım göstermesi ve aynı çabayla sorun çözümüne dahil olmasıdır.

İlişki terapistinde doğru tercih

İlişki terapisine dahil olmaya karar veremiyor iseniz ilişki terapisi hakkında detaylı bilgiler alabileceğiniz bir danışmana başvurmanın yanında kararınızın ardından küçük bir araştırma ile sizin için uygun terapiste ulaşabilirsiniz. Sayıları giderek artış gösteren ilişki terapistleri sizi süreç hakkında bilgilendirmek için hizmete hazırdır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir