İmplant Diş Fiyatları Neye Göre Değişir ?

İmplant diş çene kemiğine cerrahi operasyonla yapay diş kökleri vidalanarak başlatılan ve diş kökü temeli oluşumundan sonra devam eden bir tedavi yöntemidir. Normal bir diş kökü fonksiyonunu üstlendikten sonra yapay diş kökleri üzerine protezle oluşturulan dişlerin yerleştirilmesine implant diş denilmekte. İmplant diş tedavisi diğer diş tedavilerine oranla çok daha kaliteli bir tedavi yöntemidir. İmplant diş tedavi yöntemi diğer tedavi yöntemlerine kıyaslandığı zaman 0/0 98; lere varan bir başarı oranıyla fark yaratmaktadır. Bu farktan dolayı implant fiyatları daha yüksek olmakta. İmplant diş yapımında kullanılan malzeme, implant öncesi yapılacak olan testler, yapılacak olan diş sayısı, tedaviyi yapacak olan hekimin tercihi ve işçilik gibi unsurlar implant diş fiyatlarında değişikliklere neden olabiliyor.

Neye Göre Seçim Yapmalıyız?

implant diş, protez, implant fiyatlarıDiş sağlığı önemli bir mesele olduğu için iyi düşünmemiz gerekiyor.  Diğer tedavi yöntemleri implant diş kadar sağlıklı ve uzun ömürlü olmadığı için diş tedavisi yaptırmak gerektiği zaman en ucuz olanı değil kaliteli olan tedaviyi uygun fiyata yaptırabilmeyi düşünmek ve implant fiyatlarını araştırmak daha mantıklıdır. Normal protez ve köprü diş ağız içinde bakteri üremesine sebep olduğu için sağlam olan dişlerinde daha çabuk çürümesine neden olmakta. Daha önceleri fazla bilinmediği için benimsenmeyen implant diş yaşamakta olduğumuz çağın teknoloji imkanların artmasından ve bu konu ile ilgili olarak insanların daha fazla bilinçlendiğinden dolayı geçmişe göre şimdi daha çok uygulanmakta.

Fiyatlarda Olan Değişimler

Diş sağlığının yanı sıra estetik görünüme de önem veren hastalarında tercihi olan implant diş tedavisi deneyim ve tecrübesi alan bu konuda uzman hekimler tarafından ve hijyenik kliniklerde yapılan tedaviler geri dönüşümü olmayan diş vakalarında kurtarıcı bir role sahiptir. Daha önceki yıllara göre İmplant fiyatlarında bir düşüş görülmekte. İnsanların ağız ve diş sağlığına daha fazla önem verdiği günümüzde implant dişe olan tercihleri de artmakta.Bu nedenden oluşan gereksinimlerden dolayı artık yerli firmalarında implant diş tedavisinde kullanılan malzemelerin üretimini yaparak diş hastalarının bütçesine katkıda bulunarak implant fiyatları konusunda hastaların yüzünü güldürmekte.Zannedildiği kadar zor ve ağrılı olmayan implant diş tedavisi artık daha fazla benimsenmektedir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir