İstanbul’da Meme Estetiği Nerede Yapılır?

Meme estetiği son yıllarda tıbbi bir müdahaleden çok sıradan bir estetik işlemi haline gelmiş ve kadınlar tarafından sıkça talep edilen bir uygulama olmuştur. Meme estetiğinde amaç görsel olarak daha güzel bir görüntü elde etmek olsa da bazı hastalıklar ve sağlık problemlerinin sebep olduğu olumsuzlukların giderilmesi de olabilir. Meme estetikleri meme kaldırma, meme büyütme, meme küçültme, erkeklerde büyük memeyi aldırma ve meme ucu küçültme, memesini kaybeden kadınlar için meme yapımı, meme ucu büyütme gibi estetik operasyonlardır. Bu ameliyatları mutlak surette uzman estetik cerrahlar yapmalıdır. Ameliyatlar hastanelerde ya da özel estetik cerrahi kliniğinde yapılabilir. İstanbul’da Nişantaşı meme estetiği merkezi ve şişli meme estetiği merkezi uzun zamandır hizmet veren estetik kliniklerindendir. Şişli meme estetiği iletişim bilgileri internet üzerinden bulunabilir.meme estetiği, meme estetiği yapımı, meme estetiği yaptırma

 Meme Estetiği Hangi Durumlarda Gereklidir?

 Meme operasyonları her ameliyat ve tıbbı uygulamada olduğu gibi belli riskler içeren operasyonlardır. Bu riskler işlem sırasında veya sonrasında gerçekleşebilecek beklenmedik herhangi bir durum ya da bir enfeksiyon olabilir. Bu beklenmedik durumlar meydana gelmese bile bu meme operasyonları sonrasında işlemin zorluğuna bağlı olarak belli dönem ağrı ve sancılar meydana gelebilir. Meme küçültme ameliyatları büyük memelerin ağırlık ve yer çekimi etkisi ile sırt ve omurgaya aşırı baskı yaparak kişide sırt ve bel ağrıları, ilerleyen dönemlerde de kamburluk olarak ortaya çıkan hastalıklara sebep olabilir. Bu yüzden hasta ergenlik dönemini tamamlayıp tamamen ergin olduktan sonra yapılacak bir operasyon ile memeleri küçültebilir ve hayat kalitesini yükseltebilir. Böyle bir durum için estetik gerekli hatta zorunludur denebilir. Nişantaşı meme estetiği kliniği meme küçültme konusunda çalışmalar yapmakta ve yeni uygulamalar geliştirmektedir.

 Meme Ameliyatları Ne Zaman Yapılır?

 Meme ameliyatlarının yapılması için kesin bir zaman dilimi ya da yaş olmamakla birlikte cildin elastikiyetini kaybetmediği ve iyileşmenin kısa sürede sağlanacağı genç yaşlar tercih edilmelidir. Ergenlik dönemi ise kesinlikle sona ermiş ve büyüme tamamen durmuş olmalıdır. Bu durumlara bağlı olarak da ideal yaş aralığı 23-30 olarak düşünülebilir. Nişantaşı meme estetiği merkezinde bulunan uzman doktorlar ameliyat öncesi iyi bir muayeneden geçirip operasyonla ilgili gerekli bilgiyi verirler.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir