İstanbul’un En İyi Piknik ve Mangal Alanları

İstanbul gibi kalabalık şehirlerde tenha, gürültüden uzak bir piknik alanı bulmak oldukça zordur. Olsa bile sunduğu imkanlar nedeniyle çoğu zaman yetersiz görülmektedir. Bu nedenle İstanbul’da gidebileceğiniz en iyi piknik ve mangal alanları bu yazıda listelenmiştir:istanbul piknik alanları, istanbul mangal alanları, istanbulda nerede mangal yapılır

  1. Mihrabat Mesire Alanı – Beykoz

Mihrabat Mesire Alanı, Beykoz’da yer alan oldukça kıymetli bir mesire alanıdır. Hafta sonu kaçamağı denince ilk akla gelen yerlerindedir. Oldukça yeşil bir alandır. İçerisinde; parkurlar, mangal yerleri, kafeteryalar, oyun ve otopark alanları mevcuttur. Tüm bu olanaklara rağmen de ücretsizdir.

  1. Stella – Polonezköy

Bu mekân Polonezköy Tabiat Parkı’nda yer almaktadır. İçerisinde pek çok çardak, piknik masası gibi olanaklar mevcuttur. Hamaklar ve çocuk oyun alanları ise en dikkat çekenlerdendir. İçerisinde hazır mangal ve semaver yerleri mevcuttur. Mangalınızı yük etmeye gerek kalmadan buraya gelebilirsiniz. Otopark, yürüyüş parkurları, kahvaltı servisi, Wi-Fi gibi olanaklar mevcuttur.

  1. Polonezpark – Polonezköy

Polonezpark, Polonezköy’de yemyeşil bir alan içerisinde bulunan bir alandır. Kalabalık aileler için uygundur. Çam ağaçları ile çevrilmiştir. Geniş bir bahçesi ve çokça kameriyeler mevcuttur. Mangal yerleri hazırdır. Gittiğinizde hazır, yanıyor bir şekilde mangallar bulabilirsiniz. Bisiklet kiralayarak çevreyi gezebilirsiniz. WC, elektrik, otopark, wi-fi, kahvaltı servisi gibi olanaklar yer almaktadır.

  1. Saklı Dere Piknik Alanı – Kartal

Yakacık bölgesinde yer alan bu piknik alanı doğa ile oldukça iç içe bir alandır. Sessiz ve huzurlu bir ortamı vardır. Tesis oldukça başarılıdır. Alkolsüz bir mekandır. Aileler için oldukça uygundur. Giriş ücreti bulunmamaktadır. Manga ve masa ücreti olarak 20 TL talep edilmektedir. İçerisinde kameriyeler, çocuk oyun alanları, otopark, WC, elektrik, çeşme ve mescit gibi olanaklar mevcuttur.

  1. Saklı Göl – Şile

Şile’de yani biraz İstanbul’un şehir merkezine uzakta olan bu piknik alanı doğal güzellikleri açısından görülmeye değer bir yerdir. Yapay bir baraj gölü mevcuttur. Çevresinde tesis konuşlanmıştır. Doğa yürüyüşleri için oldukça idealdir. Masa ve mangal yerleri ücretlidir. Restoran, kahvaltı servisi, çocuk oyun alanı, yürüyüş parkurları ve otopark mevcuttur.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir