Kaliteli uyku bağışıklık sistemini güçlendirir mi?

Güçlü ve iyi işleyen bir bağışıklık sistemi için iyi ve yeterli uyku çok önemlidir. Bu nedenle bulaşıcı hastalıkların gündeme geldiği bir dönemde kaliteli uykuya dikkat edilmelidir. İDAS Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Fat Booth, sağlıklı uyku için gerekli özelliklere sahip doğru yatağı seçmek isteyenlere tavsiyelerde bulundu.kaliteli uyku uyuma, stresi azaltma yolları, stres nasıl azalır

Güçlü bağışıklık için kaliteli uyku

Hastalığa karşı korunmanın en önemli koşullarından biri, güçlü bir bağışıklık sisteminin sürdürülmesidir. Bağışıklık sisteminin sağlıklı çalışması için kaliteli uyku çok önemlidir. Düzenli ve kaliteli uyku, hastalık geliştirme riskini azaltır ve bizi uyanıkken daha aktif ve uyanık kılar. İnsan vücuduna uyarlanmış rahat malzemeler, çelik tel, doğal lateks, dolgular ve şilteler tercih edilmelidir.

Sağladığımız hijyeni yatağımızın günlük hayatına yansıtmamız gerekiyor.

Temiz bir yatakta bile aşırı toz, kir ve ölü hücre birikimi meydana gelebilir. Hava alabilen yüzeyli, bakteri barındırmayan yapıya sahip şilteler, yıkanabilir yastık veya yatak örtüleri hijyen açısından fayda sağlar. Aynı özelliklere sahip yastık ve battaniyeler, bakterilerden uzakta sağlıklı bir uyku sağlar. Ancak şiltenin hijyen ve sağlık göz önünde bulundurularak en az 5 yılda bir değiştirilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Sıcaklık ve nem dengesi kaliteli uyku sağlar

Katlar arasında hava kanalları bulunan rulmanlar seçilerek hava sirkülasyonu yapılarak ısı ve nem dengesi sağlanır. Yaylı yataklarda yaz-kış kullanımının dolgusu ve özelliklerine dikkat etmek gerekir. Yatak seçerken ev tekstilinde ısı ve nemi transfer edebilen doğal ve organik kumaşların kullanılması önemlidir.

Omurga koruması ve anatomik uygunluk önemlidir

Çok sert veya çok yumuşak yataklar yerine orta sertlikte bir yatak seçmekte fayda var. Vücudun doğal kıvrımlarını koruyan, yay etkisi ile vücut ağırlık bölgelerine entegre destek sağlayan, vücut ağırlığını tüm yüzeye eşit olarak dağıtan ve kas gerginliğini önleyen yataklar için omurga sağlığı açısından doğru yatak diyebiliriz.

İç yaylı yatak sektöründe 50 yılı aşkın tecrübesiyle aranan bir marka olan İDAŞ, kaliteli malzemelerden üretilmiş yatakları ile müşterilerine huzurlu ve konforlu bir uykuya kapı açıyor. İyi bir uyku adımı atın ve idas.com.tr’de ihtiyaçlarınıza uygun ürünlere göz atın.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir