KART PRİNTER HANGİ AMAÇLA KULLANILIR?

Kartlı geçiş sistemlerinde kullanılmak üzere basımı yapılan kartların özel basım makineler kullanılarak oluşturuldukları görülmektedir. Bu kartların oluşumunda başvurulan cihazlara kart printer denmektedir. Baskılı yazma tekniği kullanan bu cihazlar sayesinde personel kartları ve öğrenci kartları gibi kartların rahatlıkla basılması mümkündür.kart basma makinesi, kart basma makinesi kullanım alanları, kart basma makinesi çeşitleri

Belli bir şablon oluşturarak kartların basımını sağlayan bu cihazlarda siyah ve renkli baskı yapabilmek mümkün olmaktadır. Ayrıca resim baskısının da eklenmesi söz konusu olduğundan dolayı birçok alanda kullanıldıklarını görmek mümkündür. Özellikle sürücü belgesi gibi kartların basımında da kullanılan bu kartlarda bir seri numarası ve kart sahibinin bilgileri gibi yazılar yer almaktadır. Ayrıca hangi kurum tarafından verildiği gibi bilgileri de bulabilmeniz mümkündür. Bu sistemin size sunmuş olduğu olanaklar ve kolaylıkla sayesinde bu kartları elektronik okuma yapan geçiş sistemlerinde rahatlıkla kullanabilmeniz mümkündür. Çünkü bu kartlarda oluşturulan cipler sayesinde kişiye özel kullanım olanağının sunulduğu görülmektedir. Ticari amaçlı kullanılabilen bu kart printer cihazlarının ulaşım kartlarının hızlı ve kaliteli basımında da kullanıldığı görülmektedir.

Birçok kurumun kullandığı kart basma makinelerini işlev olarak bilgisayar yazıcılarına benzetmek mümkün olsa da kullanılışına baktığımız zaman ve çalışma tekniği de göz önünde bulundurulduğu zaman farklı olduğu ortaya çıkmaktadır. Kart printer ısı ile baskı yapmasının yanı sıra renkli baskı yapabilmesi ve plastik üzerine baskı yapmasıyla bilgisayar yazıcılarından ayrılmaktadır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir