Kızlık Zarı Dikimi Nasıl ve Neden Yapılır?

Türk örf ve adetlerine göre bir kız evlenmeden önce herhangi bir şekilde bir erkek ile cinsle ilişkiye girmemelidir. Eğer cinsel ilişkiye girerse evlendiği erkek tarafından bu kız hakkında hoş olmayan şeyler yapılabilir. Ülkemizin birçok yerinde artık bu örf ve adet sebepli tuhaflık çok şükür yavaş yavaş kaybolmaya başlamıştır. Ancak yine de birçok bölgemizde kız olan kız, bakir kız vb. gibi sözcüklerle ifade edilen ilişkiye girmemiş kızla evlenmek makbul görülenidir. Durum böyle olunca bir cahillik edip de evlenmeden önce cinsel ilişkiye giren kızlar evlendiklerinde sorun yaşamamak için kızlık zarlarını diktirmeyi tercih etmektedir. Bilmeyenler için öncelikle kız zarı nedir ve ne işe yarar basit bir dille açıklayalım. Kızlık zarı dişi bireylerin yani kadınların vajinasının içinde yumurtalıkların biraz ön kısmında bulunan bir zar tabakasıdır. Bu zar tabakası cinsel ilişkiye girilmediği takdirde yırtılmaz. Kadınlar adet görmesi vb. gibi durumlar kızlık zarına zarar vermezken cinsel ilişki zarın yırtılmasında etkendir. Erkeğin penisi kadının vajinasına girdiğinde bu zara ulaşır ve yırtarak yoluna devam eder. Zarı yırtılmış olan kadın daha önce ilişkiye girmiş demektir.Kızlık zarı dikimi, kızlık zarı nasıl dikilir, kızlık zarı diktirme işlemi

Kızlık zarı neden diktirilir?

Yazımızın başında da dediğimiz gibi ilk sebep kız olan kızmış gibi görünmek ve evlenildiğinde sorun yaşanmasına engel olmaktır. Bir diğer sebep ise fantezi amaçlıdır. Bazı erkekler eşlerinin veya sevgililerinin ilk kez ilişkiye giriyormuş gibi olmasını isterler. Tuhaf ama yine de bir fantezidir. Zaten cinsellikte ortaya çıkarılan fantezilerin neredeyse birçoğu bu tuhaflığı taşımaktadır.

Kızlık zarı nasıl dikilir ve kimler diker?

Kızlık zarınız ile ilgili bir sorun varsa ve diktirmek istiyorsanız bir jinekolog ya da estetik uzmanına görünebilirsiniz. Genelde estetik cerrahi bu tür işlemleri yapmaktadır. İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde kızlık zarı diktirme işlemlerinizi çok kısa sürelerde basitçe yaptırabilirsiniz. Bu işlem yapılırken kızlık zarı yırtıldığında akan sıvı zar dikiminin sonrasında zarın altına yerleştirilir. Böylece cinsel ilişkiye girildiğinde sanki daha önce kızlık zarı hiç yırtılmamış gibi olur.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir