Kulak Estetiği Ameliyatı

Kulak her kişide farklı görünümlere sahip olan bir organdır. Bazı kişilerde daha iri bazılarında ise olması gerekenden daha küçük olabilmektedir. Fakat eğer ki normalden daha faza dışarıya doğru bir açıklık gösteriyor ise buna kepçe kulak denmektedir. Bu da hiç istenmeyen ve sevilmeyen bir durum ortaya koyar. Kulaklar işitme gibi büyük bir görevi üstlenirken estetik açıdan da hoş bir görüntü sergilerler. Fakat kepçe kulak durumlarında ise yüzdeki bu estetik bozularak daha kaba bir görünüm ortaya çıkabilmektedir. Genelde anne karnında oluşumunu tamamlayan kulaklar 4 yaşına kadar bir büyüme sergilemektedir. Kulakları bu şekilde olan kişiler genelde estetik yaptırarak bu durumu çözmeye çalışırlar.kulak estetiği, kepçe kulak estetiği, kepçe kulak ameliyatı

Kulak estetiği ameliyatı, kepçe kulakların normal bir şekle dönüştürülmesini sağlamak amacı ile uzman hekimler tarafından hastanede yapılan bir yöntemdir. Bu ameliyat aslında kolay bir şeklide yapılan ve acısız bir operasyon şeklidir. Bu sebeple kepçe kulak olan kişiler bu ameliyatları çok tercih edip yaptır maktalardır. Özellikle büyük şehirlerde çok tercih edilen bu cerrahi yöntem ile kulaklar arkaya doğru alınarak dışa açıklığı kapatılmaktadır. Bu sayede kulakların görüntüsü düzelmektedir. Çocukluktan itibaren bu durum kişilerin psikolojisini etkileyen bir durumdur. Bu sebeple ameliyat yaptırılıp normal görüntüye kolayca kavuşulabilmektedir.

Kulak estetiği ameliyatı zahmetsiz ve acısız olarak kısa bir operasyon şeklinde yapılır. Her yaştan herksin rahatlık ile yaptırabileceği bu operasyon ile kulakların dışa açıklığı kalmayacaktır. Yapıldıktan hemen sonra şişme ve morluk oluşacak ve belli bir süre içinde bu belirtiler ortandan kalkacaktır. Kulak arkasına dikiş atılarak yapılacak olan bu ameliyat artık daha fazla tercih edilmektedir. Uzman hekimler tarafından yapılan operasyon bir buçuk saat kadar sürmektedir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir