MUTLU OLMAK İÇİN SÖYLEMENİZ GEREKEN SÖZLER

İnsanlar dışlarından birkaç cümle kuruyorlar ise, içlerinden de birçok şeyi geçirirler. Aradan zaman geçtikten sonra kimi zaman söylediklerimizden kimi zaman ise söylemediklerimizden pişman oluruz. En çok da söylemediğimiz cümlelerden pişmanlık duyarız. Sonradan düşünerek kafamızda kurduğumuzda, söylemediklerimiz kafamızı kurcalar. Bazı zamanlar söyleyeceklerimize cesaret edemediğimizden söylemeyiz. Bazı zamanlarda da karşımızdaki insanların mutlu olmaları için söylemek istemesek de farklı şeyler söyleriz. Oysaki kendi mutluluğumuz için söylemek istediklerimiz karşımızdakine hiç düşünmeden söylemeliyiz.nasıl mutlu olunur, mutlu olmak için yapılacaklar, mutlu olma sözleri

Hayır demeyi öğrenmelisiniz!

Çoğu zaman hayır demeyi istediğimiz hal de bir türlü söyleyemiyoruz. Oysa hayır demek mutluluğumuz açısında oldukça önemlidir. Hayır demek istesek de ağzımızdan istemeden evet çıktığını duyuyoruz. Hayır demeyi öğrenmediğimizde stres, sırt ağrıları, boyun ağrıları gibi birçok kötü yan etki ile karşılaşabilirsiniz. Hayır demeyi öğrendiğinizde nasıl mutlu olacağınızı göreceksiniz.

İş hayatında ben yaptım demek…

İş hayatımızda kötü bir şey olduğunda ben yaptım demek kolayımıza gelir. Ne kadar kötü olayda başkalarının payı olsa da ben yaptım demek daha basitimize gelir. Fakat çoğumuz iyi bir şey olduğunda ben yaptım diyemeyiz. İş hayatında bu durum birçok insanın işine yaramaktadır. İşi siz kendiniz de yapsanız diğer çalışanlar da nasiplenir böyle durumlardadır. Doğal olarak ben yaptım demelisiniz. Özellikle de amirinize her iş için ben yaptım diyebilmelisiniz.

Teşekkür etmek…

Teşekkür etmenin iki türü vardır. Biri zaten mutlu olduğumuz durumlarda, takdir edildiğimizde ya da iltifat aldığımızda çok basit teşekkür edebiliriz. Oysa eleştiri aldığımızda da teşekkür etmeyi öğrenmeliyiz. Eleştirileri teşekkür ile karşılamak eleştiri ne kadar kötü olursa olsun olgunluk ile karşılaşacağınızdan sizi mutlu edecektir. Ayrıca karşınızdaki sizi eleştiren insan da kötü niyetli ise, amacına ulaşmamış olacaktır.

Hayatımızın her evresinde, günlük yaşantımızda, sıkıntılı günlerimizde, mutluluğumuzda her ne yaşıyorsak yaşayalım bu sözleri dile getirdiğimizde kendimizi çok daha iyi hissederiz. Bu sözleri bir süre söylemeyi deneyin ve nasıl mutlu olduğunuzu sizler de görün. İnsanların mutluluğundan çok sizin mutluluğunuz önemli unutmayın.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir