PAİNTBALL OYUNUNUN ÇIKIŞ YERİ

Son zamanlarda aksiyon sporları oldukça popüler hale gelmiş sevilerek yapılmaya başlanmıştır. Kişilerin bu sporları severek yapması strateji gerektiren spor oyunlarına ilgiyi artırmıştır. İlgiyi çeken başka yönler ise aksiyon, strateji, adrenalin gibi kişilerin duygularını ön plana çıkartması diğer yönleridir. Bu spor alanında özellikle günümüzde yaygın olarak oynanılan boya topu oyunu yer almaktadır. Bu oyundaki silahlar gerçek silah görünümünde ama sadece hava tüplü tabancalardır. Mermiler ise içleri boya kapsüllerinden oluşturulan boya topları ile doludur. Oyunun çıkış noktası olarak ABD gösterilmektedir. Ülkedeki bazı ağaçlar kesilirken işaretlemek için boya tabancası kullanılmakta iken zamanla bu tabancalar eğlence amaçlı kullanılarak günümüzdeki ismini almıştır. Oyun için belirlenmiş olan sahalarda iki takım halinde oynanır. Oyuncunun elindeki silahlar boya mermilerini fırlatarak oyuncunun vurulmasını sağlar. Vurulan oyuncu oyundan çıkar. Bu şekilde oyun devam eder. Doğru olan stratejiyi belirlemek ve beceri oluşturmak oyunu kazanmanın püf noktasıdır. Bu aksiyon oyununu hem güvenli bir şekilde oynayabilmek hem de zevkini yaşamak için Beykoz Paintball  firmasının sizler için sunmuş olduğu tüm hizmetlerden faydalanabilirsiniz.paintball tarihçesi, paintball ne zaman ortaya çıktı, paintball nedir

BU SPOR İÇİN ÖZEL EĞİTİME GEREKLİ Mİ?

Genel olarak herkesin sevdiği ve severek oynadığı bir oyun türü olduğu için kolaylıkla kavranabilmektedir. Sadece firmanın belirlemiş olduğu oyun sahalarının kurallarını bilmek yeterli olacaktır. Bunun için İstanbul Paintball firmasının müşterilerine sunduğu profesyonel ekip sizlere yardımcı olmaktadır. Bu konu hakkında gerekli tüm bilgileri sizlere ayrıntıları ile anlatılmaktadır. Özel bir eğitim gerektirmeyen bir oyun türüdür. Dünyada ve Türkiye’de hızla yükselerek birçok firma bu oyun için çeşitli oyun sahaları düzenlemektedir. Bazıları sadece eğlence odaklı yaparken bazıları da firmaların düzenlemiş olduğu turnuvalara katılıp kendisini ilerleterek liglerde oynama şansı yakalamaktadır. İstanbul ve çevresi bu konuda birçok organizasyon düzenlemekte ve çeşitli kampanyalar yapmaktadır. Güven, kalite, en iyi hizmet ve uygun fiyat seçenekleri ile müşterilerimize farklı platformlar sunmaktayız. Sahaların şehirden uzak bölgelerde düzenlenmesi ile sakin, oyunun heyecanlı bir spor olmasıylada dolu dolu zaman geçirmenizi garanti ederiz. Firmamız müşterilerimizin memnuniyeti ön planda tutarak onların güvenle oynayabileceği oyun sahaları düzenlenmeye devam etmektedir.

OYUNUN TAKTİKLERİ

Oyun sırasında nasıl hareket edeceğinizi bilmek oyundaki potansiyelinizi artırmaktadır. Karşı takımın oyuncularına göre yerinizi belirleyerek hızlı hareket etmek önemlidir. Daha sonra oyun için belirlenen sahayı tanımak: Koruma ve saldırı noktalarını en iyi şekilde takip ederek saha tespit edilmelidir. Rakiplerinizin sizi görememesi için sahaya göre şekil alarak kendinizi saklamalısınız. Rakiplerinize pusu kurarak yakalamak için gerekirse zıplamak, eğilmek ve sürünmek gibi hareketlerde bulunabilirsiniz. Ayrıca oyunda kullanılan silahların atışları birbirlerinden farklı olduğu için silahınızı tanımak daha iyi olur. Atış mesafesini önceden silahınızla atış yaparak öğrenebilirsiniz. Mücadelenizi sürdürürken kahraman olmak yerine oyunda verilen görevleri yerine getirerek ve hedefe ulaşarak takım çalışması yapmalısınız. Geliştirdiğiniz strateji ve beceriniz, takımınızdaki arkadaşlarınızla birlikte kurmuş olduğunuz planla ortak karar almak ve hareket etmek oyundaki başarınızı büyük oranda artırmaktadır. Planınıza sadık kalarak bu plan üzerinden ilerlemeniz ve gerekirse oyun boyunca konuşarak ya da işaretleşerek iletişim içinde olmalısınız. Karşı oyunculardan birisini vururken öncelikle hedef alınmalıdır. Daha sonra ateş edilmelidir. Hedefinizi vurabilmeniz silahınızı ne kadar iyi tanıdığınıza bağlı olduğunu unutmayın. Oyunda size yardımcı olabilecek taktikler ile başarılı bir oyun çıkartabilirsiniz. Böylelikle daha çok zevk alacak ve oyunun tadını çıkartabileceksiniz. Firmamız bu konuda gereken bilgileri tüm ayrıntıları ile sizlere sunmaktadır. Paintball Fiyatları ve bu konudaki tüm bilgilere online olarak ulaşabilmeniz de mümkündür.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir