Saç ekiminde hastanın kendi saçı mı kullanılıyor?

Hastanın kendi saçı mı kullanılıyor? İkinci bir soru da tek seans yeterli oluyor mu? Dediğimiz gibi ince bir iş yapılıyor ve tek seansta yetiyor mu? Geniş bir saç kaybı varsa mesela. Hastanın kendi saçları ve diğer vücuttaki eğer uygun ise kılları kullanılıyor. Ama daha çok ensedeki o güvenli bölge dediğimiz yaş ilerledikçe de dökülmeyecek olan alanlardan saçlar toplanıyor. Önemli olan bir hastanın size ne kadar bu ensesinden saç verebildiğidir.saç ekimi yapımı, saç ekimi sonrası, saç ekiminden sonra yapılması gerekenler

İkincisi de hastanın yukarda yani saçında saçlı alanında ne kadar saç kaybettiği, ne kadar bir santimetrekarede saç kaybettiğidir. Siz enseden yeterince saç toplayabiliyorsanız ve hasta izin veriyorsa, ve yukarısı da geniş bir alan değilse, çok sık bir ekim yapılabiliyor.

Hastada çok ileri evrede bir kellik var ise, altı evre vardır bunun 5.6. evresi gibi. Enseden alınan saçlar tabi biraz da seyrelterek ekmek durumunda kalabiliyorsunuz.

Peki bu ekilen saçlar yukarıya çünkü normal yukardaki saçlar döküldü ve enseden alındı ve ekildi. Peki bunlar aynı akıbete uğramıyor mu? Devam ediyor mu, ensedeki gibi mi kalıyorlar yoksa yukarıya koyulduğu için bir süre sonra onlar da mı dökülüyor. Burada ensedeki saçların alınmasının nedeni onların o genetik olarak doğuştan itibaren dökülmemeye, dökülme programlarının olmaması.

Bu saçlar ancak çok ileri yaşlarda, alopesi dediğimiz dönemlerde belki 65-70 yaşından sonra vücuttaki diğer bütün hücrelerin ölümüne paralel olarak, öldüklerinde, belki o 65-70 yaşından sonra bir dökülme ensede olabilir. O normaldir. Fizyolojik bir dökülmedir ama o döneme kadar bu saçlar genetik olarak kontrol altında, koruma altında oldukları için, onları nereye ekerseniz ekin, isterseniz saçlı deriye ekin, isterseniz burnunuzun üstüne ekin, o saçların dökülmeme gibi bir durumu var.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir