Sağlıklı Yaşlanmak İçin Bitkilerden Faydalanma

Kaliteli ve iyi koşullarda yaşamayı planlıyorsanız; Hayatınızı egzersiz, diyet ve uyku gibi faktörlere dikkat ederek yaşamanız gerekir. Bir diğer önemli konu da sağlıklı yaşam standartlarınızı yaşam boyu sürdürmenizdir. Bitkilerin gücünden yararlanarak daha sağlıklı ve uzun yaşayabileceğinizi savunan uzmanlar, hangi bitkinin ne amaçla kullanılması gerektiği konusunda pek çok bilgi sağlayabilir. İnsanların yaşı, sağlık durumu, aile öyküsü ve çevresel faktörler göz önüne alındığında hangi bitkinin ne amaçla kullanılacağı söylenebilir. Sağlığı korumak için en doğal kabul edilen bitkileri salatalara ekleyebilir, tek başına yiyebilir, çay yapabilir veya yemeklerinize ekleyebilirsiniz. Her bitkinin nasıl kullanılması gerektiği gibi, ne için kullanılması gerektiği de öyle olacaktır. Sağlıklı yaşlanmak istiyorsan bitkilerin dilinden anlamalısın…bitkilerin faydaları, yaşlanma ve bitkiler, yaşlanmalarda bitkilerin faydaları

Hangi bitkiyi ne için kullanmalısınız?

Yaşlanma Karşıtı Gingko Bloba… Binlerce yıldır tıpta kullanılan bir ağaç olan Gingko bloba, 200 milyon yıldır biliniyor. Sağlıklı yaşamak isteyenler için en doğal alternatif olan ginkgo damlası, 3.000 yıla kadar yaşayabilen uzun ömürlü bir bitkidir. Düşünme, algılama ve öğrenmede sorun yaşayanların tüketmesi gereken bu bitki aynı zamanda E vitamini açısından da oldukça zengindir. Genellikle ginkgo damlası çay şeklinde tüketilebildiği gibi kapsül şeklinde de bir doktor gözetiminde tüketilmektedir. doktor.

Bağışıklık Güçlendirici Zerdeçal… Güçlü bir antioksidan kaynağı olan zerdeçal, unutkanlığı, hafıza problemlerini ve öğrenme becerilerini geliştiren, bağışıklık sistemini hastalıklara karşı koruyan bir bitkidir. Kilo vermek isteyenlerin dostu olan zerdeçal, vücuttaki şişliklerin giderilmesine de yardımcı olur. Şeker hastalığının olumsuz etkileriyle savaşma özelliği ile bilinen zerdeçal, yemeklere katılarak baharat olarak kullanılabilen bir bitkidir. Karabiber ile birlikte kullanıldığında emiliminin arttığını da bilmelisiniz.

Enerji Arttıran Ginseng… Sakinleştirici etkisiyle bilinen ginseng, birçok sağlık sorununa iyi geliyor. Tansiyon ve şekeri dengeleyen ginseng, kişinin ruh hali üzerinde de olumlu etkiye sahiptir. Ömrü uzatan ginseng; A Vitamini, B1 Vitamini, B2 Vitamini, B12 Vitamini, C Vitamini ve E Vitamini içeren tam teşekküllü bir sağlık ürünleri mağazasıdır. Kısa süreli tedavilerde de kullanarak yaşlanma belirtilerini azaltabilirsiniz.

Magnezyum eksikliğinde nohut… Magnezyum oranı düşük olduğunda sinir iletiminde bozulma, kas kramplarında artış, yorgunluk ve uyuşukluk hissi gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Doktor kontrolünde kullanılan magnezyum eksikliği ilaçları yanında düzenli olarak nohut tüketilmelidir. Orta yaştan başlayarak haftada en az bir kez düzenli olarak nohut yemek, ileriki yaşlarda ortaya çıkabilecek bunamayı da önler.

Hafızayı güçlendiren keten tohumu… Hafıza sorunlarınız varsa ve çok çabuk unuttuğunuzu düşünüyorsanız keten tohumunu düzenli olarak tüketmeniz önerilir. Keten tohumu ile birlikte ceviz öneren uzmanlar, yüksek oranda omega-3 yağ asitleri içeren bu iki besinin tüketilmesi gerektiğini savunuyorlar. Bu besinlerin düzenli olarak tüketilmesi gerekir ve kardiyovasküler sağlık ve hafıza için faydalıdır.

Algıyı güçlendirmek için adaçayı… İçeriğinde luteolin ve apigenin gibi güçlü antioksidanlar bulunan adaçayı, yaşlanma karşıtı özellikleriyle bilinir. Ayrıca hafızayı güçlendiren, hafızayı güçlendiren ve algılamayı destekleyen adaçayı günde 2 bardak tüketilebilir.

Biberiye ile Alzheimer Hastalığını Önleyin… Zamanla basit unutkanlığın artması durumunda yaşla birlikte ortaya çıkabilen bunama ve Alzheimer hastalığı gibi bilişsel-fonksiyonel hastalıkların oluşumunu engellemede etkili olan biberiye, en sık kullanılan bitkilerden biridir. ülkemize. Keskin bir kokusu olan bir bitki çeşitli şekillerde yenebilir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir