Sara-Epilepsi Bitkisel Tedavi

Epilepsi kelimesi sara kelimesinin ingilizcesi olup Türkçe kelimemiz kaybolmasın diye her ikiside kullanılacaktır. Sara kelimesinin tercih edilmeli ki güzel kelimelerimiz ölmesin. Sara beyindeki normal dışı elektriki boşalımın bir sonucu olarak nöbetler halinde ortaya çıkan kronik bir bozukluk olarak ifade edilebilir. Ancak bu tanım hastalığın sebep boyutunu açıklayamamaktadır. Hastalığın biyolojik boyutu yanında metafizik boyutu düşünülmediği veya kabullenilemediği için sebebi bilinememektedir denilir. Siz bu hastalıkla yaşamaya alışmalısınız ifadeleri aslında çaresizlik belirtileridir.epilepsi tedavisi, epilepsi ve metafizik, epilepsi ve nazar ilişkisi

Epilepsi nöbetleri ve beyin ilişkisi
Epilepsi nöbetleri beyindeki sinir hücrelerinin ve nöron kümelerinin yanlış sinyaller gönderdiği bu sebeple epilepsi nöbetleri bilinmektedir. Ön hipofizden altı farklı hormon salgılanır. Hipotalamus salgıları ve Hipofizin görevleri göz ardı edildiğinden nöbetlerin sebebi bilinememektedir.

EPİLEPSİ BİTKİSEL ÇÖZÜM
Epilepsi nöbetleri ve bitkisel tedavi mantığına yeni bir bakış açısı geliştirmek gerekmektedir. Hipofiz ve hipotalamusun orijinal çalışabilmesi için bütün beyin hücrelerinin de sağlıklı olması gereklidir. Sağlıklılık derecesi tam olarak ölçülememektedir. Bu durumda hastaya bir bütün olarak bakılmalı beyin hücrelerini yenileyici bitkisel bir terkip hazırlanabilir. Bu tedavinin başarı göstergeleri çocuk ise veya büyüme yaşında ise çocuğun boyu uzar. Gelişme geriliği var ise düzelir. Kas sisteminde arıza var ise hareket kısıtlılıkları azalır. Hastanın yüzü ve cildi parlar. Görünüş de trioit yetmezliklerinin etkilemediği düşünülse de bu konuda da doğal trioit desteği sayesinde hastanın beyin hücreleri daha güzel beslenir. Endokrin sistemin bütün değişkenleri ve bozuklukları da giderilmesi de doğal bir destekle mümkün olabilir. Böbreküstü bezlerinden hormon salgılanmasını uyaran adreno-kortikotrop hormonun (ACTH) türevlerinden biri MSH gibi görev yapar. Melanosit uyarıcı hormon (MSH) şeklinde kısaltılır. Bu hormonun orijinal çalışması için bitkisel destek hazırlayan bu desteği de sağlayabilmelidir. Epilepsi tüm beyinde epizodik bilinç bozuklukları anormal elektriksel aktivite içeren tek bir bozukluk olmadığından bunun için bitkisel destekte bütün endokrin sistem dikkate alınmalıdır. Yoksa kısır döngüde kalınır. Bu hastalıkla yaşamayı öğrenmelisin gibi ifadelerle hastaya hekimin çaresizliği gizlenir. Yaşlılarda ve kansız hastaların beyinde kan akımının yetersiz olacağı için hastanın beyin doku yapısında genç nöronların ve kansızlığın ve damar sisteminin bitkisel metotla tamirinin yapılması gerekir. kronik nörolojik bozukluklar tespit edilmeli ve bitkisel tedavi mantığı bu bilgilerin ışığında yapılmalıdır. Bitkilerin metafizik boyutu ile biyolojik tamir özelliğinin optimizasyonu yapılarak sara tedavilerinde başarı sağlanabilir. Bu tedaviler yapılırken tıbbi tetkikler ve hastanın bağlı olduğu hekimle birlikte yürütülmelidir. İlk aylarda uygulanacak bitkisel tedavinin metafizik boyutu sebebiyle alevlenmeler olacaktır.

EPİLEPSİ BİTKİSEL TEDAVİSİ ve BİYOLOJİK BOYUT
Epilepsi hastasının hormonal sisteminin ve doku bütünlüğü ve dokuların varsa bitkisel tedavi ile iskemi olarak nitelenen dokuların kısmi kandan mahrum olma durumunun kaldırılması gerekir. Beyin hücrelerini yenileyici kişiye özel bitkisel hücre yenileyici üretilmeli ve tıbbi laboratuarlarca bozulan değerleri düzeltilmelidir. Bu tür bir tedavi yapılmadığında metafizik boyutta da elde edilen başarının sonuçları görünmeyebilir. Çünkü beyin ve fonksiyonları tamir edilmemiştir. Beyin hücre yenileyici, Damar sistemi ve sinir sistemi yenileyici olan genel hücre yenileyici hazırlanmalıdır.

EPİLEPSİ METAFİZİK BOYUTU ve NAZAR
Metafizik boyut nazarın büyük önemi vardır. Kişinin çevresindeki kişilere karşı farklı özelliklerine nazar edilip bir lütuf olarak değil de onun sahip olduğu bir ayrıcalık olarak görülmesi sebebiyle kişi üzerinde nazar yükü artmaktadır. Nazara direnç azalmaktadır. Nazar sebebiyle habis cinler kişi üzerinde mekan tutarlar. Nazarı kaldırmak için okunan kuran ayetleri hocalar tarafından okunursa çok fayda sağlar. Ancak bu habis cinler sadece yerleşmekle kalmaz biyolojik tahribatta yaparlar. Biyolojik tahribatın tamamı bitkisel metotla düzeltilebilir. Bitkilerden habis cinleri dışarı atan çok önemli bitkiler bulunmaktadır. Ancak bu bitkiler çok güçlü özelliklere sahip olduklarından hastaya ehil biri tarafından verilmelidir. Ehil kişinin anatomiyi bilen ve değişen biyoljik değişiklikleri doğru yorumlayabilen biri olmalıdır.

Tedavi sırasında habis cinler ciddi rahatsız olacak hastayı ilk aydan 6.aya kadar terk etmemek için mağlup olan düşman askeri gibi var güçleri ile hasta üzerindeki yer ve mevkilerini kaybetmemek için hastaya ciddi nöbet artışları verecek ve hasta zannedecek ki bu bitkiler bana zarar etti ve nöbetimi artırdı. Bunları bırakayım demek ki iyi gelmedi diyecek halbuki habis mahlukatın da dirençleri kırılmaktadır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir