Şener Şen Kimdir?

1941 tarihinde Adana’da dünyaya gelen Şener Şen günümüzde 79 yaşındadır. Hala bazı projelerde yer alsa da büyük üstat beğenmediği projelerde yer almama kuralından hiçbir zaman vazgeçmemiştir. Babası Ali Şen de kendisi gibi bir sanatçıdır. Birçok kişiye göre Şener Şen yaşayan en büyük Türk oyuncudur. Kariyerine her zaman tiyatroda devam etmek isteyen Şener Şen bunun hayatını idare ettirebilmek için yeterli olmadığını düşünmüş ve bu sebeple de sinemaya giriş yapmıştır.şener şen, şener şen filmleri, şener şen filmleri neler

Sinemada ilk başlarda genellikle yardımcı rollerde oynamış ve başrol oynaması biraz zaman almıştır. Fakat Hababam Sınıfı Badi Ekrem karakteri olsun, Tosun Paşa, Şabanoğlu Şaban, Süt Kardeşler, Kibar Feyzo gibi filmlerde Kemal Sunal’ın yanında yardımcı karakterde oynadığı roller de çok başarılıydı. Hatta birçok insana göre bu filmlerde en az Kemal Sunal kadar güldürmeyi de başarıyordu. Fakat Şener Şen artık başrol olmak istiyordu. İlk başrol oluşu da 1984 tarihine denk geliyor. Namuslu filmi Şener Şen’in en büyük risklerinden bir tanesidir. Çünkü Ertem Eğilmez ona artık farklı bir yola girdiğini ve eğer bu film başarısız olursa artık yan rol bulmasının dahi zor olacağını söyler. Fakat Namuslu filmi ve Şener Şen’in başrol performansı o kadar beğenilir ki film o yılın en çok gişe yapan filmlerinden bir tanesi olur.

Şener Şen de bu filmden sonra Milyarder, Arabesk gibi filmlerde başrol oynar. Onu en çok ön plana çıkaran konu da hiç şüphesiz ki her rolü çok başarılı bir şekilde oynaması. Kibar Feyzo’da belki de görüp görebileceğiniz en vicdansız ağa rolünü sırıtmadan oynarken Milyarder filminde de en saf en temiz rolünü oldukça başarılı bir şekilde oynar. Büyük üstadın en çok adından söz ettirdiği yapım da Eşkıya filmi olmuştur. Hatta bu film IMDB top 250 listesine giren ilk yerli yapım da olmayı başarmıştır ve günümüzde de 227.sırada yer almaktadır.

İkinci Bahar dizisi de Şener Şen’in televizyondaki ilk ve tek işidir fakat bu dizi de oldukça başarılıdır. 1998-2001 yılları arasında bu dizide Türkan Şoray ile başrol oynamıştır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir