Sevgililer günü klişelerine dikkat edin?

İnsanlar sosyal medyada olmak istiyormuş gibi davranıyor

Sosyal ve görsel medyanın evlilik, sevgililer günü, anneler günü, hamilelik ve doğum günleri gibi bir kişinin hayatında önemli anlar olduğunu anlatan uzman psikolog Selin Karabulut, “Sosyal medyada ne alınır ve nereye gidilir çok sevilen hediyeler var. … … Bundan sonra karşılaştırmalar başlıyor. “Sosyal medyanın dayattığı klişelerle, insanlar mutluluk için poz veriyor ve mutlu olduklarına kendilerini ikna etmeye çalışıyorlar ve bu bir kısır döngü gibi devam ediyor” dedi.sevgililer günü, sevgililer günü klişeleri, sevgililer gününde yapılmaması gerekenler

İlişkiler kalplerdeki ile aynı değil, bir trend içinde yaşamaya çalışıyorum

Uzman psikolog Selin Karabulut, bu durumun Sevgililer Günü ile sınırlı olamayacağını vurgulayarak, “Maalesef günümüzde insanların ilişki, evlilik, olmazsa olmazlar hatta yapılacaklar listeleri var. İnsanlar kendilerini bu listede yaşamaya zorlamaktan mutsuz olurlar. Balayımızı Bali’de geçireceğimizi düşünen ve solitaire ikram edilmesini bekleyen “mutlu” kadınlar, Ege Denizi’nde samimi bir yolculukla karşı karşıya kaldıklarında birden “mutsuz” oluyorlar. “Moda olanla değil, kalplerindekiyle ilişkilerini yaşamaya çalışıyorlar.”

Sevgiyi göstermek için bir fırsat olarak görülebilir

Sevgililer Günü’nün çiftler arasında ilgiyi canlandırmak için bir fırsat olarak görülebileceğini belirten Selin Karabulut, “İnsanlar günlük hayatta çok yoruluyor; Karısına ve kız arkadaşına yeterince zaman ayıramayabilir, belki çok hoş zevklerimiz var ama onlarla kıyaslayamayız. “14 Şubat’ı ‘En azından bugün birbirimize özel bir şeyler yapalım’ dediğimiz gün olarak düşünürsek, çok daha anlamlı sonuçlar doğuracaktır.”

Hediye Seçimi Önemli

Sevgililer Günü’nde klişelerden kaçınılması gerektiğini belirten psikolog Céline Karabulut, “Sevdiklerinizi iyi tanımanız gerekiyor. Ne istediğini ve neye ihtiyacı olabileceğini bilmeniz gerekir. “Bu, çiftler için en önemli öneri olabilir” dedi. Karabulut, “Bazen bir çiçek sevdiğiniz kişinin ruhunu okşar, bazen uzun zamandır gördüğü ve sevdiği bir süveterdir ama satın almanın bir yolu yoktur ve siz getirirsiniz. Böylece sevdiğin, değer verdiğin kişiyi düşündüğünü ve onu önceliklerin arasına koyduğunu söylüyorsun. “Ne satın aldığınızı değil, bununla bir şey satın almanız çok önemlidir.”

Kadınların beklentileri olmamalı

Psikolog Céline Karabulut, bazılarının hediye almak yerine plan yapmayı tercih ettiğini belirterek, “Konsere bilet almak ya da yemek düzenlemek de güzel bir şey. Bunu kocalarından veya erkek arkadaşlarından bekleyenler sadece kadınlar değil. Bırakın kendileri yapsınlar çünkü bugün Sevgililer Günü ”dedi.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir