Sizin İçin En Doğru El Kremi Hangisi?

El ve cilt yapısı kişiden kişiye farklılık gösterir. Kimi ciltler soğuktan ve sıcaktan daha çabuk etkilenirken kimisi daha dayanıklıdır. Veya cilt yapısı çok hassas olan kişiler günlük el kremi kullanmazsa elleri çok çabuk kuru ve yara olur. Bu yüzden herkes için krem k gösterir. Herkes kendi cilt yapısını bilip nelere karşı duyarlı olduğunu tespit ederse krem seçimi de o kadar doğru olur. Sık kuruyan ellerde nem ve su ile birlikte bir miktar yağ olan ürünlerin kullanılması uygundur. Daha sağlıklı ciltlerde ise yalnızca nemlendirme özelliği olan ürünlerin kullanılması yeterli olacaktır. Ellerimizdeki cilt yapısını ne kadar korursak ellerimizi o kadar sağlıklı ve aktif olarak kullanabiliriz.el kremi kullanımı, el kreminin faydaları, el kreminin yararları

Dermatolojik Kremler Günlük Kullanım İçin Uygun Mudur?

Dermatolojik kremler genel olarak doktor tarafından reçete ile yazılıp kullanılması gereken ürünlerdir. Daha çok farklı cilt rahatsızlıklarının iyileştirilmesine bağlı olarak verilen bu kremler günlük kullanım için asla uygun değildir. Üstelik elin tamamında değil yalnızca rahatsız olan bölgeye uygulama yapılır. Bunun için dermatolojik kremler günlük bakım ürünleri olarak asla kullanılmamalıdır. Günlük kullanımlarınız için sadece nem ve su içeriğine sahip olan el kremi çeşitlerinin tercih edilmesi ancak bunların da içeriğinde paraben ve alkol olmaması gerekmektedir. Elinde bazın vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır. Bunun için kokulu ve esanslı kremler yerine vitamin ve mineral içeren kremlerin kullanılması uygundur.

Zeytinyağı özlü El Kremlerinin Faydaları

Kaliteli yani hakiki zeytinyağı çitteki yanık ve ya kurulukların iyileştirilmesinde bile direkt olarak uygulandığında faydası bilimsel olarak tespit edilmiş bir üründür. Bu yüzden e bakımı ürünleri ve el kremi çeşitlerinde zeytinyağı içeriği çokça rastlanan bir durumdur. Eldeki kurulukların geçirilmesi, yumuşaması ve ihtiyaç duyduğu vitaminleri karşılaması açısından güvenle kullanılabilecek ürünler arasında yer alır. Ellere bakım yaparak pürüzsüz bir yüzey oluşturan bu ürünler farklı cilt bakım markalarının güvencesi atında satışa sunulmaktadır. Düzenli olarak kullanıldığında artık ellerin çatlamadığını ve pamuk gibi olduğunu fark edeceksiniz. İçeriğindeki maddeler doğada bolca bulunan maddeler olduğu için oldukça uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir