Takma Kirpik Nasıl Kullanılır?

Tek tek kirpiklerin bütün kirpiklere göre takımı biraz daha zordur. Ancak görüntü itibari ile bütün kirpiklere göre daha doğal kirpiklerdir. Gene yapıştırıcısı günlük ve haftalık olarak ikiye ayrılır. Kirpiklerin gözümüzde 1 ila 3 gün arasında kalmasını istiyorsanız daha hafif yapıştırıcılar kullanabilirsiniz. 1 ile 2.5 hafta arasında dayanmasını istiyorsanız daha kalın yapıştırıcılarla kullanabilirsiniz. Bu sayede daha kalıcı kirpikler elde edebilirsiniz.takma kirpik kullanımı, takma kirpik nedir, takma kirpik nasıl kullanılır

 Tek tek kirpiklerin bütün kirpiklere göre kullanımı daha kolaydır.Çünkü daha doğaldır ve gözde iç güveysi etkisi yaratmaz. Yani size yabancı gelmez bu tarz kirpikler. Herhangi bir ağırlık hissi vermez. Tekli kirpiği kutusundan aldıktan sonra yalnızca kirpik dibini yapıştırıcıya değdirerek göz pınarından başlayarak kirpik dibine uygulanır. Takma kirpiğin yalnızca dip kısmını yapıştırıcıya sürmeliyiz. Sıklığını gene tercihe göre ayarlamalıyız. İster çok sık, istersek seyrek bir şekilde takabiliriz. Bir göze kaç tane takıyorsak diğer gözede aynı sıklıkta durması için eşit sayıda kirpik takmalıyız. Göz bitimine kadar aynı işlemi uygulamalıyız.

Tek tek kirpikler bütün kirpiklere göre biraz daha kolay kurur. 10 ila 30 saniye arasında kurumaktadır. Kirpikler kuruduktan sonra hem yapıştırıcıyı kamufle etmek amacıyla hem de eyelinerımızı netleştirmek amacıyla yenilemeliyiz. Eyelinerı çekerken kirpik üzerinde ki yapıştırıcılara da dokundurabiliriz ve kirpik diplerine göz fazla girmemeye özen göstermeliyiz. Eyelinerı bitirdikten sonra kirpiklerimizin kuruduğundan emin oluyoruz ve kendi ana kirpiğimizle daha uyumlu durması için rimel uyguluyoruz. İç kısımlar yukarıya doğru takma kirpiklerle birleştirilerek rimel sürme işlemini gerçekleştiriyoruz. Rimel sürüldüğünde takma kirpiklerimiz doğal kirpiklerimize benzer ve çok daha doğal bir görüntü elde edilir. Rimelimizi de uyguladıktan sonra işlemimizi bitirmiş oluruz.

Takma kirpikler ile anında görüntünüzü değiştirebilirsiniz

VİZON KİRPİK :Minik ve küçük kirpiklerdir. İpek kirpikler kadar hacimli olmazlar.

İPEK KİRPİK : Daha doğal bir kıvrılma ile yumuşak bir görünüş sağlar.

Kalınlık: 0.15mm ya da 0.20mm

Uzunluk: 9mm – 13mm

Kıvrılma: J curl veya C curl

Tasarım: Sevimli / Seksi / Doğal – Gibi çeşitleri var.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir