Tek Taraflı İlişkiyi Anlamanın Yolları

Bazı ilişkiler tek taraflı şekilde yürür. Bu ilişkinin başından beri olan bir durum olabileceği gibi aynı zamanda da sonradan da olabilen bir durumdur. Bunu ya anlamak istemezsiniz ya da cidden gözünüzden kaçabilir. İşte tek taraflı bir ilişki yaşandığını gösteren detaylar ;tek taraflı ilişki, tek taraflı ilişkiyi anlama, tek taraflı ilişki nasıl anlaşılır

  • Sürekli ilk mesajı ya da aramayı siz yapıyorsunuzdur. Bunun yanı sıra sürekli buluşma planı, gelecek hakkında konuşma gibi durumları eğer siz yapıyorsanız bu tek taraflı bir ilişki yaşadığınızı gösterir.
  • Sürekli sıradan konular konuşuluyordur. Partneriniz sizinle özel durumları paylaşmıyor siz bu tür konuları açmak istediğiniz durumda bile konuyu kapatmak için çaba gösteriyor olabilir.
  • Kendiniz gibi davranma konusunda tereddüt içinde kalıyor olabilirsiniz. Çünkü doğal davrandığınız vakit sizi tersliyordur ya da sorunlarınızı ona gösterdiğiniz vakit umursamaz tavırlar gösterdiği için sıkıntılarınızı anlatma konusunda dahi tereddüt içinde kalıyor olabilirsiniz.
  • Seçimler hep ona aittir. Yani gideceğiniz restoran, izleyeceğiniz film ve bunun gibi birçok konuda sizin fikrinizin bir önemi yoktur ya da çoğu zaman sorulmuyor dahi olabilir.
  • Beraber bir arkadaş ya da aile ortamına girdiğiniz vakit kendinizi rahatsız hissediyorsunuzdur. Çünkü partneriniz bu kişilere karşı soğuk davranıyor olabilir. Sürekli bu sebeple çevrenize mazeret bulmak durumunda kalıyor olabilirsiniz.
  • Tartışmalar her ilişkinin bir parçası. Fakat bu tartışmalarda sürekli özür dileyen taraf siz oluyorsanız bu da tek taraflı bir ilişki yaşadığınızı gösterir.
  • Sebebini bilmediğiniz halde bir mutsuzluk hissiyle karşı karşıya kalıyorsanız bu da ilişkinizin aslında sağlıklı olmadığının bir göstergesidir.
  • Kendinize olan güven sürekli eksiliyordur.

İşte bu ve bunun gibi birçok durum ilişkinin tek taraflı olduğunu gösterir. Fakat tabii ki bazen insanların yaşamış olduğu belli sıkıntılar sebebiyle de bu tür durumlar meydana gelebilir. Bu sebeple bunun gibi konulardan şikayetçiyseniz bunu partnerinizle açık açık konuşmak gerekecektir. Eğer partneriniz de bunu kabul edip bunun özel bir sebebi olmadığını söylüyorsa işte o zaman ilişkiniz tek taraflı bir ilişkidir ve unutmamak gerekir ki tek taraflı bir ilişki mutluluktan ziyade hüzün verir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir