Tesettür elbise altına ayakkabı nasıl seçilir?

Tesettür kıyafet kullanan bayanların ayakkabı seçimleri de kıyafetine uygun olmalıdır. Ayakkabı açık ya da kapalı bayanların aksesuar tamamlayıcı unsurları arasında yer almaktadır. Ayakkabı seçimi yaparken bayanların dikkat etmeleri gereken ayakkabının şık olması ile birlikte ayakların rahat etmesi ve elbise ile uyumlu olmasıdır. Tesettür elbise altına alınacak ayakkabının elbise ile uyumlu olabilmesi için günlük ya da özel davet için uygun olup olmadığı göz önünde bulundurulmalıdır. Kıyafetlerin birbirine uyum sağlaması için renk tonlarına yakın veya kıyafete estetiklik kazandırabilecek ayakkabılar tercih edilmelidir. Tesettür elbise kullanan bayanların günlük kıyafetleri için ayakkabı seçimleri normal topuklu, düz ya da kıyafete uyum sağlayabilen ayakkabılar tercih edilmelidir.tesettür elbise altına ayakkabı seçme, tesettür kıyafet için ayakkabı tercihi, tesettürlü bayanların ayakkabı seçimi

Tesettür elbisesi giyen bir bayanın gideceği yerin özelliğine göre ayakkabı seçimini yapması doğru olmaktadır. Özel davete gidiyor ise kıyafetini tamamlayıcı ayakkabının topuklu şık ve sade olması gerekmektedir. Kıyafetin aksesuar tamamlayıcısı olarak görülen ayakkabı seçimini yaparken rahat giyile bilen ve ayakları rahatsız edebilecek ayakkabı seçimi yapılmamalıdır. Tesettür elbisesi kullanan bir bayanın gelişi güzel ayakkabı seçimi yapması kıyafetinin çirkin durmasını sağlayabilmektedir. Kıyafetin altında şık ve zarif bir ayakkabının olması kişinin zarif ve güzel görünmesini sağlamaktadır. Kullanılan kıyafetlerin ayakkabı ile uyum sağlayabilmesi kıyafetin şıklığını tamamlamaktadır. Tesettür elbise giyen bayanın ayakkabı seçimini yaparken hem kıyafetinin rengini hem de kıyafetle uyumluluğunu görerek ayakkabı seçimini yapması gerekmektedir. Günlük kıyafetler için seçilen ayakkabı kıyafetle uyum sağlamalı fazla gösterişli olmamalıdır. Kıyafetlere göre açık ya da kapalı ayakkabı tercihleri yapılmalıdır. Ayakkabı tercihleri arasında dolgu topuk, kısa topuk, uzun topuklu ayakkabı çeşitleri yer almaktadır. Ayakkabı tercihi gelişi güzel seçilmemeli kıyafetle bir bütünlük sağlamalı tesettür elbise, eşarp, çanta ve diğer kullanılan aksesuarlar ile birlikte uyumlu olmalıdır.

Açık ve ya kapalı bayanlar ayakkabı tercihlerini yaparken rahat kullanabilecekleri ayakkabı ve kıyafetlerini tamamlayan aksesuarların uyumlu olmasını göz önünde bulundurarak tercih yapmalıdırlar. Değişik renk ve modellerde birçok ayakkabı çeşitleri bulunmaktadır. Önemli olan ayakkabının kıyafetle bütünlük sağlamasıdır. Ayakkabı alırken bayanlar kıyafetle uyumlu olması bakımından dikkatli olmaktadır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir