TESETTÜR GİYİM KIYAFETLERİ NASILDIR?

İslam inancı insanlara karşı cinse karşı kendilerini mahrem yapmalarını ve bu sebeple de daha kapalı giyim ürünleri ile kendilerini ve vücutlarını örtmeleri gerektiğini söylediğinden dolay ı bu alanda hazırlanmış olan pek çok farklı giyim ürünü bulunmaktadır. Özellikle İslâm inancına sahip bir topluluk olarak bu giyim ürünleri yani tesettür giyim kıyafetleri ülkemizde daha büyük bir önem taşımaktadır. Bu giyim ürünlerinin elbette diğer giyim ürünlerine göre bazı farklı özellikler bulunmaktadır. Bu farklı özelliklere baktığımıza zaman başta daha kapalı olduklarını görmemiz ve vücudun açıkta yer kalmayacak şekilde kapanmasını sağladıklarını görebilmemiz mümkündür.

tesettür giyim kıyafetleri, tesettür kıyafetlerinin kumaş kalitesi, tesettür giyim kıyafetleri, tesettür kıyafetlerinin kumaş kalitesi,Kimi kişiler her kapalı giyim ürününü tesettür kategorisine sokuyorsa da aslında bu çok yanlıştır. Çünkü bu giyim şekli için tek önemli olan şeyin kapalılık olmadığı bir gerçektir. Kapalı ürünler olmaları gerektiği gibi aynı zamanda vücut hatlarını da belli etmeyecek ürünler olmaları gerektiği de bir gerçektir. Bunun için de bu ürünlerin kalıplarının bile diğer giyim ürünlerine göre daha farklı olmaları söz konusu olmaktadır. Bu sebeplere bağlı olarak hem kapalı hem de bol kesim ürünleri olarak adlandırabileceğimiz tesettür giyim kıyafetleri aynı zamanda sade ve gösterişsiz de olmak zorundadır. Bu giyim türü İslam inancına sahip kişilerin kullandığı ürünler oldukları için İslamiyet de gösterişten uzak durarak daha sade bir yaşam sürdürülmesi gerektiğini belirttiğinden dolayı bu kıyafetlerin de bu inançla üretilmeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra tüm tesettür kıyafetlerinin kumaş kalitesinin de yüksek olduğunu görmekteyiz. Bu durum pek çok kişi için “madem gösterişsiz olacak neden bu kadar kaliteli kumaşlar kullanılıyor” gibi bir düşüncenin doğmasına neden olmaktadır. Ancak şöyle de bir gerçek vardır ki kaliteli kumaşla üretilmiş olan kıyafetler uzun yıllar boyunca kullanılabileceğinden dolayı yine gösterişsiz sayılması söz konusu olacaktır.

Her giyim türünün kendine has özellikleri bulunmaktadır ve her birinin kendine göre bir şık ve modern olma anlayışı bulunmaktadır. Tesettür giyim kıyafetleri için şık ve modern olmak inançlarına ters düşmeyen bir sadelik ve şıklık yaratmak inancına dayanmaktadır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir