Vajina Estetiği Dudak Ufaltma

Labioplasti olarak da bilinen vajina estetiği dudak ufaltma operasyonları sayesinde pek çok kadında görülen vajina iç dudaklarının sarkması sorunu düzeltilebilmektedir. Tüm kadınlar estetik ve güzel görünmek istemekte, bu nedenle de genital estetik operasyonlar her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir.vajina estetiği, vajina dudağı ufaltma, vajina dudağı estetiği

İç Dudaklardaki Sarkmanın Etkileri

Tıbbi açıdan incelendiğinde iç dudakların normalden daha büyük, asimetrik ya da sarkık olması halinde bu bölge uzun süre nemli kalmakta ve vajinit ya da bartholin bezlerinin apselenmesine zemin hazırlamaktadır. Bazı durumlarda ise normalde büyük iç dudaklar cinsel ilişki sırasında penisin girişine engel olabilmekte ve ağrılı bir ilişkiye neden olabilmektedir. İç dudak büyüklüğü aslında çok kötü bir görünüme neden olmamaktadır. Ancak aşırı derece büyük olması bazı zararlara neden olmaktadır. Ter, vücut atıkları ve diğer salgıların deri kıvrımlarında birikmesine neden olarak kötü kokuya neden olur. Hijyenik zorluğu sebebiyle enfeksiyona zemin hazırlar.

Labioplasti Nasıl Yapılır ve Kimlere Uygulanır?

Genital estetik kaygıları olan tüm kadınlara uygulanabilmektedir. Vajina estetiği dudak ufaltma operasyonları için ergenlik döneminin geçilmesi yeterlidir. Kızlık zarı yaklaşık 3-4 cm içeride bulunmaktadır. İç dudaklar vajina dışında kaldığından bu operasyonlar kızlık zarını bozmamakta ve bakirelere de uygulanabilmektedir. Operasyonlar genellikle 30-40 dakika sürmektedir. Genellikle adet bitim dönemleri operasyon için uygun görülmektedir. Sedasyon anestesizi ya da lokal anestezi uygulanarak yapılan operasyonlardan sonra iz kalmamaktadır.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir