Vajinusmus Tedavisi Egzersizleri

Bir çok çift vajinusmustan dolayı şikayet etmektedir. Rahat bir şekilde ilişkiye girememek her iki tarafı da üzmektedir. Aslında vajinusmus bir hastalık değil bir semptomdur. Kendiniz cinsel ilişki hakkındaki yanlış bilgilerinizi düzeltip bazı egzersizler yardımıyla kendiniz bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Vajinusmus tedavisi egzersizleri İstanbul’da bir çok yerde yapılmaktadır. Peki bu egzersizler nelerdir.vajinusmus egzersizleri, vajinusmus tedavi egzersizleri

Vajinusmus egzersizleri   

Kendiniz evinizde egzersizleri yaparak vajinusmustan kurtulabilirsiniz. Egzersizler şu şekilde.

Rahatlama ve nefes egzersizleri

Derin ve düzenli nefes alma teknikleri kişinin ruhsal ve psikolojik olarak rahatlamasını sağlar.  Bu yüzden vajinusmus egzersizlerine başlamadan önce nefes ve rahatlama tekniklerini kullanmalısınız. Nefes ve rahatlama egzersizini yaparken olumlu ve iyi şeyler düşünün. Rahat bir koltuğa uzanıp tüm vücudunuzu dinlendirin.

Ayna egzersizleri

Ayna ile cinsel organınıza bakmanız tiksinmenize sebep olabilir. Fakat sorunun üstüne gitmezseniz çözülmeyecektir. Ayna ile inceledikçe organınızın normal olduğunu doğallığını anlayacaksınız. Bu egzersiz günde 15 – 20 dakika yapılmalıdır.

Genital masaj ve dokunma

Ayna ile egzersiz yapıldıktan sonra artık  organınıza dokunmalısınız. Bebek yağı kullanarak masaj yapabilirsiniz. Kontrolün sizde olmasına dikkat edin. Kendiniz yaptıktan sonra bu masajın partneriniz tarafından yapılmasını da isteyin. Bu seferde kontrolün sizde olmasına dikkat edin. Rahatlamaya hazzı almaya odaklanın.

Kegel egzersizi

Bu egzersiz vajina kaslarının kasılıp gevşemesine dayalı bir egzersizdir. Bu kaslar idrarınızı ve büyük abdestinizi tutmanızı sağlayan kaslardır. İlerde bu konu hakkında da size faydası dokunur.

Vajinusmus tedavisi egzersizleri bu şekildedir. Bunları bir çok yerde öğrenebilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir