Yağlı Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Saçların bir miktar yağlı olması, saçları doğal, yumuşak, parlak esnek görünmesini sağlar. Yağlı saçlardan birkaç küçük uygulama ile kurtulabilirsiniz. Birkaç ipucu sunacağız:

Şampuan Seçimi

Yağlı saçlar için formüle edilmiş şampuanları tercih ederek ve düzenli kullanarak saçlarınızın yağdan arınmasını sağlayabilirsiniz. Yağlı saçlar için kullanılan iyi bir şampuan, sodyum lauryl sülfat ya da amonyum ya da limon, çay ağacı, nane gibi doğal temel yağlar içeren sıkılaştırıcı ile  formüle edilmiş olmalıdır. Seçim yaparken dikkat etmenizi öneririz.yağlı saçlara çözüm, yağlı saç bakımı, yağlı saça bakım yapma

Yağlı Saçların Yıkanması

Saçların günlük şampuanlanması yağlanmayı bir miktar önleyebilir. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra en az 5 dakika bekletin ve saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Kalıntı oluşmaması için şampuanı iyice durulayın. Saçınız çok yağlı ise, aynı gün içinde ikinci bir defa şampuanlayabilirsiniz. Yağlı saçlar için saç kremi gerekli değildir. Ama illa kullanmak istiyorsanız sadece saç uçlarına uygulayın.

Ekstra Yağ Azaltıcı Terapiler

Saçlarınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra, doğal bir sıkılaştırıcı ile saçlarınıza uygulama yapın. Bunu evde kendinizde hazırlayıp uygulayabilirsiniz. Yaklaşık bir litre suya 2 adet limonun suyunu ekleyerek ya da büyük bir bardak suya 1 çay kaşığı sirke koyarak hazırlayıp saçlarınıza uygulayıp sonra iyice durulayabilirsiniz.

Yağlı Saçların Nedenleri

Aşırı yağlı saçlar genetik ve ergenlik ile alakalı olabilir. Ayrıca diğer faktörlerde buna katkıda bulunabilir. Hormonlardan androjen (erkeklik hormonları) düzeylerinde artış saçlarda yağlanmayı artırabilir. Doğum kontrol hapları ve stres hormonal değişikliklere neden olarak saçlarda yağlanmayı artırabilir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir