Yatmadan Önce Ne Yenilebilir?

Yatmadan önce yemek yemememiz gerektiği bir gerçektir. Fakat bazı kadın ve erkekler gece yarısı acıkma derdinden muzdaripler ve özellikle erken saatlerde akşam yemeklerini yiyenler geceleri açlık hissederek uykularından uyanabilirler. Dolayısıyla illa ki yatmadan önce ne yiyebilirim diye düşünenlerin kişilerin sorularının cevabı yazımızda yer alıyor. Fakat bunun enikonu bir yemek yiyebileceğiniz anlamına geldiğini de düşünmeyin zira genel olarak hafif atıştırmalıklardan bahsetmekteyiz.gece yenebilecek yiyecekler, gece ne yenir, yatmadan önce ne yenir

Yatmadan önce yemek yenilmesi maalesef vücudumuzun kendini kapatması gereken ve dinlenmesi gereken dönemde sindirimle uğraşmasına sebep olmakta ve sabahları zor uyanmaya neden olmaktadır. Bunun yanında uyurken düşük enerji kullanımının olması ve maalesef yemeklerdeki kalorilerin hepsinin yağlara doğru dönüşmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla sizlere izin verilen besinleri nasılsa izin var diyerek abartarak tüketmeyiniz. Muz meyvesi doyurucu olması sayesinde yalnızca bir tane yeseniz bile geceleyin acıkmanızın önüne geçmektedir. Tek bir muzun sizi sabaha kadar idare etmesi mümkün fakat isterseniz iki tane de tüketebilirsiniz. İçeriğindeki sindirimi düzenleyici maddeler sayesinde sabahları tuvalete de daha kolay bir şekilde çıkmanızı sağlar. Muzun mideyi koruyucu etkisi ise özellikle geceleri mide sorunlarından dolayı rahatsız olanlara yardımcı olur. Tavuk eti ufak bir atıştırmalık olarak ideal besinler arasında yerini alıyor. Fakat yağlı olmaması için tercihen göğüs etini tercih edebilir onu yağda değil fırında yahut haşlayarak hazırlayabilir. Protein bakımından zengin olan tavuk etini tüketerek hem açlığınızı bastıracaktır hem de vücudunuzun geceleri yapım aşamasında kullandığı proteinlerden de yararlanmanıza yardımcı olur.

Son dönemlerde giderek popüler hale gelen probiyotik yoğurtlar ise gece bir miktar yenebilecekler arasında fakat dilerseniz bildiğimiz geleneksel yoğurdu da tüketilebilir. Yoğurdun sindirim sistemini düzenleyici etkilerinin yanı sıra hafiften bir uyku vermesi geceleri daha rahat atlatmanıza yardımcı olacaktır. Yoğurdun içindeki kalsiyumun kemik ile zihin üzerinde güzel etkilerinin olduğunu da belirtmeliyiz. Süt ürünlerinin hafif olmaları özellikle yağsız peynirlerin de yatmadan önce iyi bir tercih olmalarını sağlamaktadır. Yağsız ve ya sert peynirler sayesinde geceyi tok bir şekilde atlatmanız mümkündür. Fakat peynirin boyutunu abartmamalı ve özellikle yanında ekmek yemeyiniz.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir