Yeni Evlililer İçin Dekorasyon Fikirleri

Yeni evlisiniz ve dekorasyon konusunda ne yapacağınızı tam olarak bilmiyorsunuz. Bu yazımızda sizlere güzel bir rehber hazırladık. Bu rehber sayesinde yeni evlenen çiftlere dekorasyon konusunda yardımcı olacak çeşitli bilgileri sunarak stresli bir dönemi kolayca atlatmalarını sağlayamayı amaçladık. Eğer hazırsanız oldukça yararlı olacak bu yazımızın detaylarına geçelim.

En çok yapılan hatalardan birisi de, ev eşyalarını evi seçmeden satın almaktır. Bu yüzden birçok kişi bu konuda sıkıntı yaşamaktadır. Ev eşyalarını mutlaka evinizi belirledikten sonra seçiniz. Böylece, nereye ne koyacağınızı nasıl bir dekorasyon yapacağınzı daha kolay halledebilirsiniz.dekorasyon fikirleri, yeni evliler için dekorasyon çözümleri, dekorasyon nasıl yapılır

İhtiyaç listenizi mutlaka oluşturun. Bu şekilde gereksiz bir dekorasyon harcamasından kurtulmuş olursunuz. Ayrıca, gereksiz yere harcanacak bütçeden kalan paralarla istediğiniz tarz modellerin daha kalitelisini alma şansınız olabilir.

Eğer evinizin alanı küçük ise, fazla mobilya kullanmamaya özen gösterin. Az ama çok fonksiyonlu ürünler tercih etmeniz oldukça yararlı olacaktır.

Evinizin dekorasyonuna ayıracağınz bütçeyi belirleyin. Belirlediğiniz bütçe ile hareket edin. Bütçenize uymayacak veya bütçenizi aşacak ürünleri tercih etmekten kaçının. Bütçenize uygun ürünler bulmak için çok fazla yer gezin ve fiyat araştırması yapın.

Evinizin olması istediğiniz tarzı belirledikten sonra ürünleri alma aşamasına geçin. Eğer belli bir tarzınız yoksa, dekorasyon dergilerini karıştırıp fikir sahibi olabilirsiniz.

Evinizin dekorasyonunda kullanacağınız mobilyaların yanı sıra, bu mobilyaların ve duvarların rengi de önemli olmaktadır. Nasıl bir ortam yaratmak istiyorsanız veya evinizin bulunduğu ortam nasılsa ona uygun bir renk seçimi yapmanız yararlı olacaktır. Koyu bir ortama sahip evi mutlaka aydınlatmanız gerekecektir. Bu yüzden açık renkli ürünler ve renkler tercih etmeniz yararlı olacaktır.

Mutfak dekorasyonunda sadelik ve ferahlık tercih edenlerdenseniz açık renkli mutfak dekorasyonlarını tercih edin.

Bu rehber istediğiniz kadar genişletilebilir. Kişilerin zevklerine ve ihtiyaçlarına göre uzunca bir liste haline getirilebilir. Biz sizlere genel hatlarıyla bir rehber hazırlayarak yardımcı olmayı amaçladık. Geri kalan ince detayları da zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre siz tasarlayabilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir