Yıpranmış Saçları Canlandıran Tarifler Nelerdir?

Avokado’nun Faydası

Saç tabakalarında meydana gelen hasarı onarmanın en başarılı doğal yollarından birisi avokadolardır. Avokado vitaminler açısından oldukça zengindir ve içerisinde bolca bulunan yağ asitleri ile mineraller saçlarınızın canlılığını geri getirmeye yardımcı olacaktır. Olgun bir avokadoyu ezerek püre haline getirin ve bir yumurta sarısı ile iyice karıştırınız. Eğer fazla kalın bir kıvamdaysa inceltmek için biraz Hindistan cevizi sütü ilave edilebilir. 20 dakika bu şekilde bekledikten sonra bir iki defa durulayınız. 1 ay boyunca haftada bir ya da iki kere bu uygulamayı tekrar ederek saçlarınızın eski sağlığına ve parlaklığına kavuştuğunu gözlemlersiniz.

Zeytin Yağı’nın Yararları

saçlarınızın canlılığı, en etkili bakım, ılık suyla durulamaZeytinyağı avokadodan sonra önerdiğimiz en etkili bakım diyebiliriz. Isıtılmış zeytinyağını saç derinize ve saç tellerinize sürerek bir kaç dakika nazikçe masaj yapınız. Ardından ılık bir havlu ile saçlarınızı sarmalısınız. En az 30 dakika bu şekilde kalmasını sağlamalısınız. Eğer ki, yapabilirseniz gece yatmadan bu işlemi yapın ve sabaha kadar kalmasını sağlayabilirsiniz. Ardından saçlarınızı şampuanlayın ve havalandırınız. İstediğiniz sonucu alana kadar bu tarifi haftada bir uygulama yapınız. Zeytinyağının etkisini artırmak için çeyrek bardak zeytinyağı ile yarım bardak bal ile karıştırarak bu karışımı ısıttıktan sonra saçlarınızı sürünüz. 30 dakika beklettikten sonra ılık suyla iyi bir şekilde durulayın ve sonradan şampuanlayınız. Bu tarifi haftada bir veya iki kere istenilen sonuçları elde edene kadar uygulama yapın.

Muz’un Saça Faydası

Muzun içerisinde bulunan yüksek miktarda kuvvetlendirici vitaminler, potasyum, doğal yağlar ile doğal nemlendiriciler saçlarınızı yumuşatarak elastikiyetini artırır. Olgun bir muzu alarak ezerek püre haline getiriniz. Bu püre kıvamındaki muzu saçlarınızın diplerinden başlayarak uçlarına kadar iyice yedirmelisiniz. 1 saat bu şekilde bekledikten sonra ılık suyla durulamasınız. Alternatif olarak 1 yemek kaşığı bal, 2 olgun muzu, 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile beraber blenderdan geçirerek bir saç maskesi hazırlayınız. Bu karışımı saç derinizden saç uçlarınıza kadar uyguladıktan sonra 20-30 dakika bekletiniz. Sonrasında ılık su ile durulayın ve sonrasından saçlarınız canlanana kadar her iki tarifi de haftada veya iki haftada bir uygulamalısınız.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir