Youtube Kanalı Açarken nelere Dikkat Edilmeli?

Teknolojinin nimetleri arasında gösterebileceğimiz internet birçok farklı kolaylık sağlamaktadır. Bu kolaylıkların içinde yer edinmiş olan youtube üzerinden para kazanma bizce ilk sırayı hak etmektedir. İnternet üzerinden para kazanmak ve aynı zamanda popüler birisi haline gelmeyi istiyorsanız kendinize bir youtube kanalı açarak işe başlayabilirsiniz. Son zamanlarda oldukça popüler bir hal alan youtube kanalı açma, birçok kişiye güzel para kazandırmaktadır. Youtube kanalını bir tv kanalı gibi düşünebilirsiniz. Ancak bu kanalın yayın v eyapım sorumlu vb. gibi tüm görevler siizn ve varsa minik ekibinizin işidir. Saatlerde süren programlar yapmanıza ya da binlerce liraya satın alacağınız ekipmanlara ihtiyacınız yoktur. Kendi zevkinize göre, bütçenize göre bazı ekipmanlar satın alıp youtube kanalı açıp yayına başlayabilirsiniz. Peki; youtube kanalı açarken nelere dikkat etmelisiniz?Youtube yayıncısı olmak, youtube kanalı açmak, youtube kanalı açarken dikkat edilecekler

Youtube kanalı açarken öncelikle kendinize bir kanal konusu belirlemeniz gerekmektedir. Örneğin, yemek tarifleri kanalı açabilir ve kendi evinizde yaptığınız yemeklerin videolarını çekebilirsiniz. Profesyonel anlamda bilgisayar oyunu oynuyorsanız ve oynadığınız oyunun seveni çok ise oynadığınız oyununun videolarını çekip yayınlayabilirsiniz. Özetle youtube yayıncısı olmak istiyorsanız kendinize izleyeni bol bir konu seçmelisiniz.

Youtube kanalı açarken dikkate almanız gereken ikinci bir konu da yayı sıklığınız olmalıdır. Haftada 1 ya da 2 kez yeni video yükleyerek takipçilerinize devamlılık arz edebilirsiniz. Süreli yayın yaparsanız yani belirli zamanlarda mutlaka yayın yaparsanız takipçi sayınız o kadar fazla olacaktır. Youtube yayıncılığının altın kuralı rutinden şaşmamadır.

İnsanları eğlendirmeli ya da şaşırtmalısınız. Bugünlerde insanları eğlendiren ya da şaşırtan kanallar bayağı tutuluyor. Kısa sürede binlerce abone elde etmek için siz de bu tür bir kanal açabilirsiniz. Telif hakkı olmayan programları yayınlayabilir, kendiniz bazı video montajları yapabilir ya da direk kendiniz video çekebilirsiniz. Her ne şekilde video yayınlıyor olursanız olun kullanıcıların üzerinde olumlu etki bırakmaya çalışın.

Youtube yayıncısı olacaksanız ve abonelerinizin sizden vazgeçmemelerini istiyorsanız mutlaka etkileşimde kalın. Videolarınıza atılan yorumlara cevap verin, izleyicilerinizin yorumlarına değer verdiğinizi gösterin.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir